yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Agrega iş kolunda Türkiye’nin ilk ve tek Platin seviyesinde CSC sertifikası Akçansa’nın oldu

Kaynakların verimli halde kullanılmasına yönelik faaliyetlerini sürdüren Akçansa, agrega iş kolunda değerli bir muvaffakiyetin sahibi oldu.

Agrega iş kolunda Türkiye’nin ilk ve tek Platin seviyesinde CSC sertifikası Akçansa’nın oldu


Şirketin Bursa Agrega tesisi, Türkiye Hazır Beton Birliği Kalite Garanti Sistemi İktisadi İşletmesi tarafından yapılan bağımsız kontrolü muvaffakiyetle tamamlayarak Beton Sürdürülebilirlik Konseyi’nce (Concrete Sustainability Council) verilen Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sertifikası’na Platin düzeyde sahip oldu.

Akçansa Bursa Agrega tesisi böylelikle agrega alanında Türkiye’nin birinci ve tek platin düzeyinde CSC sertifikasına sahip tesisi olurken, dünyada da 12 tesisten biri olarak öne çıktı.  

‘Gelecek için sorumlu çalışma’ unsuruyla çevresel tesirin azaltılmasından, toplumsal yarar sağlamaya kadar geniş ve kapsamlı olumlu tesir yaratmaya odaklanan Akçansa, Agregasa markasıyla hayata geçirdiği çalışmalarıyla takdir toplamaya devam ediyor. 

Şirketin Bursa Agrega tesisi yapılan bağımsız kontrolü muvaffakiyetle tamamladı ve Beton Sürdürülebilirlik Kurulu tarafından Platin CSC sertifikası almaya hak kazandı. Böylelikle, Türkiye’nin birinci ve tek Platin CSC sertifikalı agrega tesisi olan Akçansa Bursa Tesisi, dünyada da bu düzey sertifikaya sahip 12 tesisten biri oldu.

Beton Sürdürülebilirlik Kurulu tarafından verilen sertifika, sürdürülebilir üretim yapıldığına dair en üst düzeyde tescil niteliği taşıması bakımından öne çıkıyor. 

“Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz” 

Akçansa Genel Müdürü Vecih Yılmaz konuya ilişkin şunları söyledi; “Türkiye’nin en yüksek paydaş kıymetine sahip sürdürülebilir yapı gereçleri şirketi olma vizyonuyla çalışmalarımızı sürdürürken, “yolumuz sürdürülebilir gelecekten geçiyor” diyoruz. İklim değişikliği ile gayret başta olmak üzere, tabiatın korunması emeliyle çalışmalarımıza devam ediyor, sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımımız ile daha hoş bir gelecek için üretiyoruz. Bu istikametteki çalışmalarımızın itibarlı kurumlar tarafından takdir görmesinden memnunluk duyuyoruz. Bursa Agrega Tesisimiz ile agrega alanında Türkiye’nin birinci ve tek Platin düzey CSC sertifikasına sahip olmamız, gelecek devir çalışmalarımız için de bize motivasyon sağlıyor. Daha sürdürülebilir bir dünya için kaynakların sorumlu kullanımını odağımıza alarak faaliyet göstermeye devam edeceğiz”.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ