yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Altın kemerin sahibi Ali Gürbüz oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin klâsik olarak düzenlediği ve binlerce güreş severin ilgi gösterdiği 16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin finalinde Yusuf Can Zeybek’i yenen Ali Gürbüz başpehlivan olarak altın kemerin sahibi oldu

Altın kemerin sahibi Ali Gürbüz oldu


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin klâsik olarak düzenlediği ve binlerce güreş severin ilgi gösterdiği 16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin finalinde Yusuf Can Zeybek’i yenen Ali Gürbüz başpehlivan olarak altın kemerin sahibi oldu

Sekapark’ta yağlı güreş şöleni sona erdi

Altın kemerin sahibi Ali Gürbüz oldu

‘Sporun Başşehri Kocaeli’ vizyonu doğrultusunda lokal, bölgesel, ulusal ve memleketler arası spor faaliyetlerine büyük dayanaklar veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ülke çapında değerli bir tertibe daha konut sahipliği yapmanın gururunu ve heyecanını yaşadı. Büyükşehir Belediyesi tarafından klasik olarak düzenlenen ve bu yıl şampiyon güreşçimiz Bülent Gürbüz ismine gerçekleştirilen 16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin final karşılaşmaları kıyasıya rekabete sahne oldu. “Kırkpınar’ın provası” olarak isimlendirilen Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin finalinde Antalya’dan güreşlere katılan Ali Gürbüz ve Yusuf Can Zeybek şampiyonluk için kozlarını paylaştı. Sonucu merakla beklenen final gayretinde galip gelen Ali Gürbüz 16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı oldu.

ÇEYREK VE YARI FİNALLER NEFES KESTİ

Türk kültürünün kıymetli kıymetlerinden cet sporu yağlı güreşlere her vakit sahip çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde 74 başpehlivan, 98 başaltı ve 110 büyük orta olmak üzere 14 kategoride toplam 1623 güreşçiyi İzmit Atletizm Pisti’nde buluşturdu. Eşleşmelerin tamamlanmasının akabinde pehlivanlar, davul zurna takımının güreş havalarıyla evvel kol bağladı. Daha sonra cazgır tarafından salavatlanan pehlivanlar peşreve çıktı. Akabinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın güreşe vermiş oldukları katkılardan ötürü Kocaelili eski başpehlivanlara plaket takdim etti. Güreşlerin çeyrek final karşılaşmalarında Ali Gürbüz, İsmail Balaban’ı; Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş’ı; Osman Kan, Orhan Okulu’yu; Hüseyin Gümüşalan, Ali İhsan Batmaz’ı yendi. Güçlü geçen yarı final karşılaşmalarında ise Yusuf Can Zeybek, Hüseyin Gümüşalan’ı; Ali Gürbüz, Osman Kan’ı yenerek finale isimlerini yazdırdı.

ALTIN KEMERİN SAHİBİ ALİ GÜRBÜZ OLDU

Uzun ve güçlü final karşılaşmasında Ali Gürbüz, Yusuf Can Zeybek’e karşı galip gelerek Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri ve Kocaeli’ye mahsus motiflerle süslenerek özel hazırlanmış altın kemerin sahibi oldu. Gerçekleştirilen ödül merasiminde Ali Gürbüz, Yusuf Can Zeybek, Hüseyin Gümüşalan ve Osman Kan’a madalya ve kupalarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekili Veysal Tipioğlu ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş verdi. 16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde rakibini yere sererek başpehlivan olan Ali Gürbüz’e altın kemerini ve mükafatını ise Lider Büyükakın takdim etti. Türkiye’nin dört bir yanından Kocaeli’ye gelen binlerce güreş sever de güçlerini ve tekniklerini er meydanında sergileyen pehlivanları izlemenin zevkine vardı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ