yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Didim – Turgutreis – Bodrum Deniz otobüsü seferlerinin açılışı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda gerçekleştirildi

D- Marin İskelede gerçekleştirilen açılış merasimi bir dakikalık hürmet duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Didim – Turgutreis – Bodrum Deniz otobüsü seferlerinin açılışı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda gerçekleştirildi


Didim D- Marin Yolcu İskelesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Özgür Özel, CHP Genel Lider Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar, CHP ⁠Genel Merkez YDK üyeleri Remzi Korkmaz, Özgür Sağlam, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Aydın Milletvekilleri; Hüseyin Yıldız, Bülent Tezcan, Evrim Karakoz, Süleyman Bülbül, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İzmir Milletvekili Ednan Aslan, Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, Gizem Özcan, Cumhur Uzun, CHP Parti Meclis Üyeleri Mehmet Aşkın Denizaslanı ,CHP Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Didim İlçe Lideri Aşkın Atlı, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Söke Belediye Lideri Mustafa İberya Arıkan, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Germencik Belediye Lideri Burak Zencirci, Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, Koçarlı Belediye Lideri Özgür Arıcı, Kuyucak Belediye Başkanı Uğur Doğanca, Yenipazar Belediye Lideri Malik Ercan, Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, Marmaris Belediye Lideri Acar Ünlü, Datça Belediye Başkanı Aytaç Kurt, Ula Belediye Lideri Mehmet Caner, Muğla Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal, İl Meclis Üyeleri, İlçe meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

D- Marin İskelede gerçekleştirilen açılış merasimi bir dakikalık hürmet duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bugün iki ilimiz Muğla ve Aydın’ın ortak başlattığı deniz otobüsü seferlerinin Denizcilik ve Kabotaj bayramı üzere özel bir günde yapılmasından çok memnunum. Bu bir birinci oluyor. Muğla Büyükşehir Belediye Liderimiz ile ortak projelerimiz devam edecek katılımlarınızdan ötürü hepinize çok teşekkür ediyorum. Hürmetler sunuyorum” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bugün sevgili Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte çok kıymetli projeyi hayata geçirmek için sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in iştiraki ile daima birlikteyiz. Hepiniz beğenilen geldiniz. Hasret Liderimin dediği üzere bizler Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler olarak ortak projeleri hayata geçirmekte kararlıyız” dedi.

 

Açılışta konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Özgür Özel; “Aydın Büyükşehir Belediyemiz ve Muğla Büyükşehir Belediyemizin ortak projesi olan Didim – Turgutreis – Bodrum deniz otobüsü seferleri iyi olsun. Biraz evvel Didim’in seçilmiş birinci bayan belediye liderini ziyaret ettim. Bu sefer Bodrum’un gençlik kollarından gelen 30 yaşındaki belediye liderini makamında ziyaret edeceğim. Atatürk’ün yolundan çağdaş Cumhuriyet’in yolundan yürümeye devam edeceğiz. Az evvel Sayın Hatice Başkan’a dedim, Didimliler sizin cebinize bir anahtar koydular, Aydınlılar Hasret Başkan’ın cebine, Muğlalılar Ahmet Aras’ın cebine bir anahtar koydular. Bu anahtarlar Türkiye’nin 7 bölgesinde her coğrafyasındaki 411 belediye liderimizin elindeki, cebindeki anahtar Cumhuriyet’in ikinci yüzyılın yapılacak ilk seçimlerinde Gazi Mustafa Kemal’in Partisini iktidar yapmanın anahtarıdır. Bunun için yapılacak iş aşikardır, dürüst olmak, pak olmak, şeffaf olmak, israftan kaçmak ve hizmete odaklanmak. Bunun için en değerli vazife liderlere, gruplarına ve meclislerine düştüğü üzere birebir vakitte CHP Örgütlerine düşmektir. Bunun için bütün belediye liderlerimize güveniyoruz” dedi.

 

Konuşmaların akabinde açılış gerçekleştirildi. Deniz otobüsünün ilk seferinde CHP Lideri Özgür Özel, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Didim Belediye Lideri Hatice Gençay, Didim üzerinden Bodrum’a seyahat etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ