yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Aydın’dan Kosova’da ziyaretler

Osmangazi Belediyesi’nin bu yıl 19’uncusunu düzenlediği Sultan 1. Murad Hüdavendigar’ı anma merasimi için Kosova’da bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve Kosova İslam Birliği’ni ziyaret etti.

Başkan Aydın’dan Kosova’da ziyaretler


Osmanlının savaş meydanlarında şehit düşen tek padişahı olan 1. Murad Hüdavendigar, Osmangazi Belediyesi’nin klâsik hale getirdiği anma aktiflikleri ile yad ediliyor. Lider Aydın, Kosova’nın başşehri Priştine’deki anma merasimi öncesinde beraberindeki heyetle birlikte bir dizi ziyarette bulundu. Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Türkiye Cumhuriyeti Piriştine Büyükelçisi Sabri Tunç Angılı ve Kosova İslam Birliği Lideri Naim Ternova’yı ziyaret etti.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde Bursalı yurttaşların selamını Kosova’ya getirdiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Balkanların Bursa için çok değerli olduğunu söyledi. Bilhassa Osmangazi’de Kosova’dan göç etmiş birçok soydaşın yaşadığını tabir eden Lider Aydın, “Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımız ile bağlarımızı her vakit güçlü tutmalıyız. Kosova da Osmanlıdan beri Türkiye ile bağlarını koparmayan kardeş ülkemiz. Bursa’nın bu bölge ile olan kardeşlik bağlarının daha da gelişmesi, bu bölgedeki soydaş nüfusunun azalmaması için biz de bu klâsik etkinliklerimizi artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ