yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Görkem Duman: “Bütün iyi niyetimizle Şirinyer Pazar Yeri’nin açılması için çalışıyoruz”

Buca Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Şirinyer Pazar Yeri’nin yer değişikliğiyle ilgili kura çekiminin yapılmasını engelleyen kişi nedeniyle pazarcı esnafının mağdur olduğunu belirterek, “Bir arkadaş var, daima ortalığı karıştırıyor.

Başkan Görkem Duman: “Bütün iyi niyetimizle Şirinyer Pazar Yeri’nin açılması için çalışıyoruz”

Oda başkanı değil;  bu konuda sorumlu değil lakin nedense kendisine görev çıkarmış birisi. 1076 pazarcı esnafımız bu arkadaş yüzünden mağdur. Bu yaşananlar olmasa idi, pazar günü pazarımız kurulacak, pazarcı arkadaşımız da mağdur olmayacaktı. Bu arkadaş devlet memurlarına da misyonlarını yaptırmadı. Masayı dağıttı. Bu arkadaş 1076 kişinin hakkına girdi. Biz bütün düzgün niyetimizle pazarımızın açılması için çalıştık. Bundan sonra da bütün uygun niyetimizle pazarımızın açılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Buca Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Buca Belediye Başkanı Görkem Duman’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Lider Duman, Şirinyer Pazar Yeri ile ilgili yaşanan olaylara değinerek, bundan sonraki süreçte de tüm düzgün niyetleriyle çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

“KOORDİNASYON HALİNDE ÇALIŞTIK”
Başkan Görkem Duman, pazar yeri kura çekiminde yaşanan olayları birinci ağızdan anlatarak şu bilgileri verdi:
“Pazar yerini bulunduğu alandan biraz aşağıya kaydırmak emeliyle çalışmalarımıza başladık.  Bunu ayarlarken pazarcı esnafımız, lider yardımcılarımız ve zabıta müdürümüz daima uyum halinde olarak gerçekleştirdik çalışmalarımızı. Hiçbir halde tek başımıza karar almadık. Metro inşaatı nedeni ile pazar alanını süratle taşımamız gerekiyordu. Bu nedenle en düzgün çalışmayı yapabilmek için itinayla çalıştık. 600 bin nüfuslu bir ilçeye ulaşım hizmeti verecek metro inşaat çalışmasını bekletmemiz uygun olmayacaktı.”

“TEZGÂH SAYISI BİREBİR KALDI”
Eski Şirinyer Pazar Yeri alanında 1076 tezgâh bulunduğunu söyleyen Lider Görkem Duman,  yeni pazar yeri alanında birebir sayının korunduğunu da belirterek, şunları vurguladı:
”1076 tane tezgâh tekrar 1076 oldu. 2.5 metreye 2 metre hiç bir halde ölçülerde değişme olmadı. Yollar da birebir biçimde. Fakat geçen pazartesi bir kadro çığırtkan arkadaşlar, pazarcı esnafımızı yanlış bir formda yönlendirdiler ve akabinde buraya belediye binası önüne geldiler. Görüşme talebinde bulundular. Ortalarında temsilci seçmelerini istedim. Temsilci arkadaşlar ile görüştüm. 10 kişiydiler, geldiler görüştük. Bir ekip talepleri oldu, pazara giriş noktalarının artırılması gibi… Akabinde otopark ile ilgili talepleri oldu. O taleplerini de İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile görüşerek çözdük. Aydınlatma direkleri ile ilgili istekleri oldu, onu da yaptık. Ayrıyeten zerzevat meyve satan esnaf ile tuhafiyeci esnafının bir çizgi ile ayrılmasını talep ettiler. Onu da yaptık. Eksik doküman ve vefat nedeniyle birtakım iptal edilen tezgâhlar olduğunu söylediler. Burada bir mağduriyet varsa onun da giderileceğini söyledim. Üç gün üst üste görüştük. ‘Perşembe günü kura çekimini gerçekleştireceğiz’ diye karar aldık. Buradan çıktılar, iki saat sonra ortalık tekrar karıştı. Bir arkadaş var, daima ortalığı karıştırıyor. Oda başkanı değil;  bu konuda sorumlu değil lakin nedense kendisine görev çıkarmış birisi. 1076 pazarcı esnafımız bu arkadaş yüzünden mağdur. Bu yaşananlar olmasa idi, pazar günü pazarımız kurulacak, pazarcı arkadaşımız da mağdur olmayacaktı. Bu arkadaş devlet memurlarına da misyonlarını yaptırmadı. Masayı dağıttı. Bu arkadaş 1076 kişinin hakkına girdi. Biz bütün düzgün niyetimizle pazarımızın açılması için çalıştık. Bundan sonra da bütün güzel niyetimizle pazarımızın açılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Pazar yeri ile ilgili toplumsal medya üzerinden muhalefet yapmak isteyen arkadaşlarımız oldu. Muhalefet yapmak düzgün bir şeydir. Lakin tavsiyem yanlışsız bilgileri alarak muhalefet yapmalarıdır.”
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ