yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Görkem Duman’dan Bucalı miniklere destek: “Çınar Anaokulu’nda öğrenci sayısı artıyor”

Toplumsal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, Betontaş Çınar Anaokulu’nun öğrenci kapasitesini arttırdı.

Başkan Görkem Duman’dan Bucalı miniklere destek: “Çınar Anaokulu’nda öğrenci sayısı artıyor”

Anaokuluna üç yeni sınıf daha ekleyen Buca Belediyesi, önümüzdeki eğitim öğretim yılında toplam 110 miniği ağırlayacak. Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Buca’nın minik yürekleri bizlerin en değerlileri. Onlar için en uygunu olsun diye çabalıyoruz” dedi.

 
Okul öncesi periyotta ailelere ekonomik yük olmadan inançlı ve kaliteli hizmet veren Betontaş Çınar Anaokulu’nda tadilat çalışmaları başladı. Anaokulunu baştan sona yenileyen Buca Belediyesi iştiraki BUCAMAR, okula miniklerin keyifle vakit geçirebilecekleri yeni bir bahçe alanının yanı sıra mevcut öğrenci sayısını arttıracak üç yeni sınıf daha ekledi. Çalışmaları yerinde inceleyen Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, fiziksel değişikliklerin yanı sıra eğitim programını da yenilediklerini söyledi.

“BUCA’NIN MİNİKLERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Belediye olarak okul öncesi periyot çocukları için fiyatsız Yarı Vakitli Eğitim Merkezleri ve uygun fiyatlı Çınar Anaokulları ile hizmet verdiklerini hatırlatan Lider Görkem Duman, şunları söyledi:
“Anaokullarımız ve Yarı Vakitli Eğitim Merkezlerimizin temel emeli, çocuklarımızın gelişiminde değerli bir yeri olan okul öncesi eğitimini uygun şartlarda almalarını sağlamaktır. Bu manada, alanlarında uzman öğretmenlerimizin eşliğinde çocuklarımıza Türkçe lisan öğretimi, fen, matematik eğitimi, İngilizce derslerinin yanı sıra bilişsel etkinliklerle harmanladığımız geniş ve renkli bir eğitim program sunuyoruz. Buca’nın minik yürekleri bizlerin en değerlileri. Onlar için en yeterlisi olsun diye çabalıyoruz.”

6 SINIF, 110 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ
Betontaş Çınar Anaokulu, haftanın 5 günü tam vakitli olarak 3- 6 yaş kümesine okul öncesi eğitim veriyor. Anaokulunun üç sınıfta eğitim gören mevcut öğrenci sayısı eklenen üç yeni sınıf ile birlikte 80 öğrenci daha arttırılarak 110 şahsa ulaşacak. Yeni eğitim sistemi dâhilinde kulüp sayıları da çeşitlendirilirken 3 yaş kümesi için uyku sınıfları açılacak. Bucalı minikler, profesyonel eğitmenlerden İngilizce,  drama,  jimnastik ve spor, dans ve bilim üzere birçok alanda eğitim alabilecek.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ