yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Baymak Akademi Yılın İlk Yarısında 1850 Sektör Profesyoneline Eğitim Verdi

Bölümde yalnızca bugünün değil geleceğin muhtaçlıklarını da gündeminde tutan Baymak, eğitimin gücünü kullanarak teknik donanıma sahip ve hizmet sürecinde yüksek memnuniyet odaklı bir çalışan profili yaratmak için çalışmalarına devam ediyor.

Baymak Akademi Yılın İlk Yarısında 1850 Sektör Profesyoneline Eğitim Verdi


 İklimlendirme bölümünde bilhassa alanda eksikliği hissedilen vasıflı iş gücünü, takviye eğitimlerle nitelikli hale getirmeyi ve hizmet kalitesinin artmasına katkı sağlamayı hedefleyen Baymak Akademi’de, bu yılın birinci altı ayında 1850 bölüm profesyoneli, 178 saat eğitim aldı.

Çalışanlarının gelişimi ve bulundukları kesime katkıları için aktüel eğitimlerle desteklenmesi, şirketlerin sürdürülebilir muvaffakiyetinde değerli bir etken. Bu kapsamda kurulan şirket akademileri işgücü ve uzmanlık geliştirme, rekabet üstünlüğü, yenilikçilik teşviki, çalışan sadakati ve motivasyonu üzere yararlar sunuyor. İklimlendirme dalında 55 yıllık bir tecrübeye sahip olan Baymak da 2018 yılından bu yana ‘Baymak Akademi bünyesinde çalışanlarını ve kesim profesyonellerini fiyatsız eğitimlerle destekliyor

Akademi, dünyadaki ve Türkiye’deki değişimleri yakından takip ederek, geleceğin gereksinimlerine yönelik tahliller üretmeyi ve bu doğrultuda iş ortaklarını geliştirmeyi amaçlıyor. Baymak’ın eser gamının anlatıldığı eğitimlerde; teknik tüm ayrıntılar veriliyor. Bayi ve satış noktalarında ise eserlerin tüketiciye yönelik yararları sıralanırken, montaj sırasında dikkat edilecek noktalar da aktarılıyor. 

Ücretsiz Eğitimler Kesimden Ağır İlgi Görüyor

Eğitimin gücünü kullanarak bölümde yalnızca bugünün değil, geleceğin gereksinimlerini da öngören Baymak, hizmet sürecinde yüksek memnuniyet odaklı bir çalışan profili yaratmak için, Akademi programını daima geliştiriyor. Davet merkezi, yetkili servis işçisi, bayi ve satış kanalı eğitimleri ile proje ve gaz dağıtım firmalarına hazırlanan özel eğitimlerin yanı sıra üniversite ve teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik müfredat paralelinde geliştirilen eğitimler de Baymak Akademi tarafından fiyatsız bir formda sunuluyor. Akademide ya da bölgede yüz yüze gerçekleşen eğitimlerin yanı sıra daha geniş bir kitleye ulaşmak hedefiyle, çevrimiçi eğitimler de düzenleniyor.  

Yılın Birinci Yarısında 1850 Bireye Ulaştı

Baymak Akademi bünyesinde; Ocak – Haziran 2024 tarihleri ortasında daldan toplam 1850 şahsa 178 saat, 84 eğitim verildi. Baymak Satış ve Pazarlama Yöneticisi Pınar Canlı bahisle ilgili şu bilgileri verdi: “İklimlendirme bölümünde çalışan bayilerin ve yetkili servislerin eğitimi; güvenlik, kalite, verimlilik, sorun giderme yeteneği, teknolojik gelişmeleri takip etme ve yasal ahenk üzere kıymetli yetkinlikleri arttırıyor. Baymak olarak, eser ve teknik eğitimlerin yanı sıra yarar sağlayacağını öngördüğümüz hususlarda da konuk eğitmenler aracılığıyla bilgi transferi gerçekleştiriyoruz. Bunlar; ferdî gelişim eğitimleri, profesyonel hayatta iş ortaklarımızın gelişimlerine ve dönüşümlerine katkı sağlamaya yönelik farklı eğitimler oluyor.”

Akademi, Sürdürülebilirlik Stratejisinin Bir Parçası

Küresel ısınma ve teknolojik ilerlemelerin tesiriyle ısıtma ve soğutma dalının daima değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu vurgulayan Baymak Genel Müdürü Ülkü Özcan, Baymak Akademi’nin, bu değişimlere ayak uydururken bölüme de bedel katmak hedefiyle kurulduğunu vurguladı. İdeal Özcan hususla ilgili şunları söyledi: “İklimlendirme dalındaki 55 yıllık öncü rolümüzü, 2013 yılında BDR Thermea Group bünyesine katılarak güçlendirdik. BDR Thermea Group’un küresel sürdürülebilirlik stratejisinde; iklim değişikliğine karşı güç dönüşümüne öncülük etmek kadar, bu dönüşüme liderlik edecek dal çalışanlarının yetkinleştirilmesi de değerli yer tutuyor. Baymak olarak biz de bu strateji doğrultusunda ve geliştirdiğimiz yeni iş modelleri sayesinde hizmette farklılık yaratıyoruz. Böylelikle bulunduğumuz kesimi ve pazar yönlendirici pozisyonumuzu koruyarak idare sistemlerine entegre bir biçimde ilerliyoruz. Bu kapsamda Baymak Akademi aracılığıyla uzman takımlar oluşturarak, ülkemizde eksikliği hissedilen vasıflı iş gücünü eğitim takviyesiyle yetişmiş hale getirmeyi ve bölümdeki dönüşüme önderlik etmeyi amaçlıyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ