yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Borusan’dan çalışan memnuniyeti odaklı inovatif uygulama

İnsanı merkezine alan ve insan kaynaklarında inovasyonun gücüne inanan Borusan Kümesi, çalışan odaklı yaklaşımıyla yenilikçi bir projeye imza atıyor.

Borusan’dan çalışan memnuniyeti odaklı inovatif uygulama


T4 People Analytics ile geliştirilen bu proje ile çalışanların iyiliğinin ve iş performansının ölçülebilir halde artırılması planlanıyor. Borusan, bu sayede çalışan memnuniyetini de en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Borusan Kümesi, insan kaynakları analitiği alanında yenilikçi tahliller geliştiren T4 People Analytics ile insan kaynaklarında dikkat çeken bir çalışmaya imza atıyor. Pandemi sonrası devirde insan kaynakları idaresini yine tanımlama misyonu ile tasarlanan Yeni Tertip Çalışma Analitiği platformu çalışanlara odaklanırken, çalışan iyiliğini ve aktifliğini ölçülebilir halde artırmayı amaçlıyor. 

T4 People Analytics tarafından geliştirilen sistem, çalışanların açık uçlu geri bildirim metinlerini, yapay zeka modelleri ile otomatik olarak manalandırıp sınıflandırarak tavsiyeler sunabiliyor. Bu sayede, çalışanların hem geri bildirim verdiği hususların hem de çalışanın his durumunun tespiti sağlanırken tahlil odaklı bir yaklaşımla süratlice harekete geçmek mümkün oluyor. Yeni periyot anket ve dijital bağlantı teknolojileri, çalışan tecrübesini derinlemesine manalandırmak ve uygunlaştırmak için devreye alınırken bu yenilikçi metotlar, çalışanların muhtaçlıklarının daha süratli ve tesirli bir halde belirlenmesini sağlıyor. Bu biçimde çalışanların yıllık müsaade haklarını kullanmaları ve dinlenmiş bir halde işyerine dönmeleri için teşvik edici ön adımlar atılabilirken iş-yaşam istikrarı gözetilerek, gereksinim ve beklentilerini karşılayan daha optimize edilmiş çalışma şartları sunuluyor. 

 

“Borusanlıların iyiliklerini artırmayı amaçlıyoruz”

Borusan Grubu’nun insan odaklı olduğunu vurgulayan Borusan Holding İnsan, İrtibat ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş, “Bu projede sürdürülebilirlik odaklarımız olan iklim, insan ve inovasyon alanlarımızdan insan başlığı altında çalışan bağlılığını ele alıyoruz. Sürdürülebilir bağlılık skorumuzu yüksek tutmayı amaçlarken bu taraftaki çalışmalarımızda inovasyonun gücünü kullanıyoruz. T4 People Analytics ile hayata geçirdiğimiz projeyle Borusanlıları daha güzel anlamayı, gereksinimlerine süratli bir halde cevap verebilmeyi, iyiliklerini artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Çalışan odaklı riskler tesirli bir halde öngörülebiliyor

Rutin nabız anketleri ve kapsamlı Çalışan Bağlılığı Anketleri (ÇBA) sayesinde, çalışan bağlığı ve istenmeyen ayrılmaların riskleri daha aktif bir halde öngörülebiliyor. Bu süreçte, anketlerden elde edilen geribildirimler, Türkçe doğal lisan sürece ve yapay zeka modelleri kullanılarak saatler içerisinde işleniyor ve çalışanların gereksinimlerine daha süratli cevap verilebiliyor. Ayrıyeten, anında akıllı bildirim sistemi sayesinde insan kaynakları yöneticileri, çalışanlar ve yöneticiler aksiyon alınması gereken durumlardan anında haberdar olabiliyorlar. Bu sistem, çalışanlar ortasında proaktif bir bağlantı ve süratli tahlil üretme ortamı sağlıyor. Ortaya çıkan analitik datalar ışığında ele alınan bu proje ile, Borusan’da çalışma kültürünün geliştirilmesi ve iş-yaşam istikrarına yönelik iyileştirmeler sağlanması hedefleniyor.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ