yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, yayınladığı mesajla Kabotaj ve Denizcilik Bayramı’nı kutladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, denizlerimizde edinilen bağımsızlığın egemenliğimiz ve ekonomimiz için hayati ehemmiyet taşıdığını tabir ederek, ”1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile birlikte, denizciliğimiz büyük bir ivme kazanmış, deniz ticaretimizde değerli atılımlar gerçekleştirilmiştir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, yayınladığı mesajla Kabotaj ve Denizcilik Bayramı’nı kutladı.


Sahip olduğumuz eşsiz kıyılarımız, limanlarımız ve denizcilik kesimine; etrafımıza yaptığımız yatırımlar ile birlikte Kocaeli’yi denizcilik alanında daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz“ dedi.

Kabotaj Bayramının yalnızca geçmişteki kazanımlarımızı kutlamakla kalmayıp, geleceğe dair umutlarımızı ve gayelerimizi de şekillendirdiğini söz eden Lider Büyükakın, ”Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak denizlerimizin korunması ve sürdürülebilir denizcilik faaliyetlerinin sağlıklı bir formda yürütülmesi için kıymetli çalışmalar yürütüyoruz. Körfez’imizin ucunda biriken 8.5 milyon ton çamurun bertarafı için 5 yıl sürecek 120 milyon dolarlık dev projeyi başlattık. Türkiye’nin en büyük, dünyanın da sayılı etraf projelerinden biri olan bu çalışma ile İzmit Körfezi’nin en doğusunda kalan yaklaşık 720 hektarlık bölgede 15 metre derinliğe kadar olan taban çamuru temizlenecek.

Deniz ekosistemini korumak ve sürdürülebilir denizcilik uygulamalarını teşvik etmek maksadıyla çeşitli projeler geliştiriyoruz. Bu kapsamda körfezimize binlerce yavru balık salımı yapıldı. Denizlerimizdeki kirliliği önlemek emeliyle deniz süpürgesi ve deniz yüzeyi temizleme araçları kullanarak tertipli paklık faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Kocaeli’deki plajlarımızın paklığı ve güvenliği için çalışmalar yürütüyor, Mavi Bayrak standartlarına uygun hale getiriyoruz. Şu anda 9 Mavi Bayraklı plajımız vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Lokal balıkçılarımızın muhtaçlıklarını karşılayacak çağdaş balıkçı barınakları ve limanlar inşa ediyor, mevcut olanları güzelleştiriyoruz. Okullarımızda ve toplumun çeşitli kısımlarında deniz paklığı ve etraf şuurunu artırmaya yönelik eğitimler ve farkındalık kampanyaları düzenliyoruz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, denizciliğin kıymetini her vakit vurguluyor ve bu alanda yapılan çalışmaları destekliyoruz. Denizlerimizin paklığı ve doğal yapısının korunması, geleceğimiz için hayati değere sahiptir. Daima birlikte, denizlerimize sahip çıkarak, gelecek jenerasyonlara daha hoş bir dünya bırakmak için çalışmalıyız.

Bu his ve kanılarla, Kabotaj ve Denizcilik Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyor, denizlerimizdeki bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün daim olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle denizcilik tarihimizde şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ