yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Ukrayna Büyükelçisi Vasly Bodnar, Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis ve Yunanistan Büyükelçisi Theodoro Bizakis’i makamında konuk etti

Ukrayna, Macaristan ve Yunanistan büyükelçileri Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner’e iyi olsun ziyaretinde bulunarak muvaffakiyet dileklerini iletti.

Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Ukrayna Büyükelçisi Vasly Bodnar, Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis ve Yunanistan Büyükelçisi Theodoro Bizakis’i makamında konuk etti


Başşehir Ankara’daki büyükelçiliklerin neredeyse tamamına mesken sahipliği yapan Çankaya Belediyesi ile yeni devirde mümkün iş birlikleri ve ortak projelerin gündeme geldiği ziyaretlerde Lider Güner, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle toplumlar ortasındaki bağların güçleneceğine vurgu yaptı.

Ankara’da yaşayan Ukrayna vatandaşlarının durumuna ait bilgiler aktaran Ukrayna Büyükelçisi Vasly Bodnar, Ukrayna-Türkiye iş hacminin geliştirilmesi ve bu kapsamda lokal iştiraklerin desteklenmesinin ehemmiyetine vurgu yaptı. Türk yemeklerinin Ukrayna’da giderek daha tanınan hale geldiğini kaydeden Büyükelçi ile gastronomi ve kültürel tanıtım faaliyetlerine tartı verilmesi bahisleri istişare edildi.

KÜLTÜREL VE SANATSAL FAALİYETLERDE İŞ BİRLİĞİ İMKANLARI

Yunanistan Büyükelçisi Theodoro Bizakis ise ziyaretinde, 31 Mart Yerel seçimleri ile vazifeye gelen Lider Güner’e muvaffakiyetler diledi. Büyükelçi, Ankara’da yeni olduğunu ve Türk-Yunan bağlantılarında olumlu atmosferin hakim olduğu bir periyotta Ankara’ya Büyükelçi olarak gelmekten memnunluk duyduğunu belirtti. Büyükelçi ve Lider Güner, iki ülke halklarının bağlarının kültürel ve sanatsal faaliyetlerle daha da güçleneceği konusunda yeterli niyetlerini ve iş birliği dileklerini paylaştı. 

TÜRK-MACAR KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ

Türkiye ve Macaristan ortasındaki diplomatik bağlantıların tesisinin 100. yılı çerçevesinde ilan edilen “2024 Türk-Macar Kültür Yılı” kapsamında düzenlenen etkinliklerle ilgili Lider Güner’i bilgilendiren Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, aktifliklerin bir kısmının Çankaya Belediyesi parklarında da yapılarak daha geniş kitlelere ulaşılabileceğini kaydetti. Ziyarette ülkeler ortası bağlantıların hem genel hem mahallî seviyede değerine vurgu yapılarak, ortak aktifliklerin geliştirilmesi yönünde görüş birliği oluştu. Farklı kültürleri tanımak gayesiyle Çankaya Belediyesi kreşlerinde yapılan etkinliklere değinen Lider Güner, gastronomi ve kültürel alanda yeni iş birliklerinin yapılabileceğini aktardı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ