yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Çankaya Belediyesi istihdam olanaklı meslek eğitimlerine bir yenisini ekliyor

Çankaya Belediyesi ve Türkiye Aşçılar Federasyonu ortasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, Kat Hizmetleri ile Bulaşıkhane Vazifelisi eğitimleri başlıyor.

Çankaya Belediyesi istihdam olanaklı meslek eğitimlerine bir yenisini ekliyor


Çankaya Belediyesinin İş ve İstihdam Merkezi farklı devirlerde açtığı istihdam garantili eğitimlerle işsiz bölümlere iş kapısını açıyor. Toplumsal belediyecilik anlayışı ile işsizliğe deva maksatlı hayata geçirdiği İş ve İstihdam Merkezi, iki yeni meslek kursu daha açıyor. Çankaya Belediyesi ve Türkiye Aşçılar Federasyonu ortasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, teorik ve pratik 356 saat sürecek Kat Hizmetleri ile 144 saat sürecek Bulaşıkhane Vazifelisi meslek eğitimleri yapılacak. Eğitimleri muvaffakiyet ile tamamlayanlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olacak.

ÜCRETSİZ EĞİTİM SONUNDA İSTİHDAM

Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde düzenlenen fiyatsız eğitimlerde, Kat Hizmetleri için 20 kişi, Bulaşıkhane Vazifelisi için ise 15 kontenjan ayrıldı. Her iki eğitimin sonunda mesleğin gerektirdiği yeterliliğe sahip olan bu adayların özel kesimde faaliyet gösteren firmalarda istihdamları da sağlanacak. 

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK

Ücretsiz ve istihdam garantili mesleksel eğitim kurslarına katılacak adayların şahsen müracaat yapması gerekiyor. Kontenjanla sonlu 356 saat sürecek Kat Hizmetleri eğitimi için 18-35 yaş ortası 20 kişi, 144 saat sürecek Bulaşıkhane Vazifelisi eğitimi için 18-40 yaş ortası 15 kişi eğitime tabi tutulacak. Müracaatlar Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi Ziya Gökalp Caddesi No:11 B2 Blok Kat 6’da bulunan adresine yapılacak. Eğitimler ile ilgili, İş ve İstihdam Merkezi’nin (0312) 458 89 00 dahili 3750-3751-3755 numaralı telefonundan bilgi alınabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ