yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ege Üniversitesi 15 Temmuz’da çeşitli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak

Ege Üniversitesinde (EÜ) 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamında düzenlenecek bir dizi aktiflik ile şehitler anılacak. Program kapsamında çelenk sunma, yürüyüş, stant, panel üzere çeşitli etkinlikler ile birlik ve beraberlik bildirisi verilecek.

Ege Üniversitesi 15 Temmuz’da çeşitli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak


Ege Üniversitesi Rektörlüğü uyumunda düzenlenecek olan ana aktiflik kapsamında 12 Temmuz Cuma günü saat 09.30’da EÜ Yerleşkesinde yer alan 15 Temmuz Anıtında Çelenk Sunma Merasimi gerçekleştirilecek. Çelenk sunumunun akabinde iştirakçiler “Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” kapsamında 15 Şehitleri Hatıra Koruluğuna yürüyecek. EÜ Fen Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenecek olan “15 Temmuz Paneli” kapsamında; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Kısmı öğretim üyesi Doç. Dr. Kemal Ramazan Haykıran, “15 Temmuz Darbe Teşebbüsünün Tarihi Kökleri”; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Siyasal Bilgeliler Fakültesi Memleketler arası Bağlar Kısmı öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Bilgenoğlu ise “Türkiye’nin Dış Siyaseti ve Milletlerarası Alakalar Çerçevesinde 15 Temmuz Darbe Girişimi” başlıklı konuşmalarını yapacaklar. Konferans salonunun fuaye alanında gün uzunluğu 15 Temmuz Standı ziyarete açık olacak. Panel sonunda şehitler ismine lokma hayrı yapılacak.

Farklı ünitelerden etkinlikler

Temmuz ayının başından itibaren üniversite bünyesinde yer alan farklı üniteler çeşitli etkinliklerle 15 Temmuz şehitlerini anacak. Etkinlikler kapsamında; fotoğraf ve yayın stantları, belgesel gösterimleri, kan bağışı, satranç turnuvası, söyleşiler, sinema gösterimleri ile ulusal birlik ve beraberlik ruhu yaşatılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ