yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ekrem İmamoğlu, 2024 LGS sınavında 500 tam puan alarak birinci olan Ecrin Kaptan, Mehmet Arif Yıldız ve Ebrar Nalbant’ı ağırladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 LGS imtihanında 500 tam puan alarak birinci olan İBB Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu öğrencileri Ecrin Kaptan, Mehmet Arif Yıldız ve Ebrar Nalbant’ı ağırladı.

Ekrem İmamoğlu, 2024 LGS sınavında 500 tam puan alarak birinci olan Ecrin Kaptan, Mehmet Arif Yıldız ve Ebrar Nalbant’ı ağırladı


LGS’ye İBB Ders Atölyeleri’nde hazırlanıp, birebir imtihanda yüzde 1’lik dilime girmeyi başaran 5 öğrenci de buluşmada LGS şampiyonlarına eşlik etti. “Eğitim, bütün herkesin en değerli konusu” diyen İmamoğlu, “İyi eğitim, düzgün şartlarda geleceğe hazırlanma, hepimizin de onlara tıpkı fırsatı verme konusunda sorumluluğumuz var yöneticiler olarak. O vakit daha güçlü bir ülke, güçlü bir millet olabiliyoruz. Biz, eğitimin eksik kaldığı ya da derde girdiği ya da eşitliğin sağlanamadığı ortamlarda devreye giren kurumlar olarak hissediyoruz kendimizi. Belediyelerin bu türlü bir sorumluluğu var” halinde konuştu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) imtihanında 500 tam puan alarak birinci olan İBB Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu öğrencileri Ecrin Kaptan, Mehmet Arif Yıldız ve Ebrar Nalbant’ı ağırladı. LGS’ye İBB Ders Atölyeleri’nde hazırlanıp, yüzde 1’lik dilime girmeyi başaran 5 öğrenci de Sütlüce’deki İBB Bağlantı Koordinatörlüğü’nde gerçekleştirilen buluşmada yer aldı. İmamoğlu, öğrencilerle sohbetinden evvel İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy, İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanı Barış Yıldız ve İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk tarafından bilgilendirildi. 

YILDIZ: “2.600’Ü AŞKIN ÖĞRENCİSİ, 78 DERSLİĞİ VAR”

Yıldız, İmamoğlu ile şu bilgileri paylaştı: 

“İBB Akşemsettin Ortaokulu, Başakşehir bölgesinde. Bizim 2006 yılında yapmış olduğumuz bir okul. İlköğretim olarak başlamış, daha sonraki devir içerisinde de ortaokula evrilmiş durumda. Okulumuzun çok enteresan bir özelliği var. 2 bin 600’ü aşkın öğrencisiyle tekli eğitim yapan seçkin okullarımızdan bir tanesi. 78 dersliği var. Tahminen de İstanbul rekoru diyebiliriz. Birebir vakitte da İstanbul şampiyonlarını daima çıkartan bir okulumuz. Tıpkı anda üç şampiyon çıkardılar. Ecrin, Mehmet ve Ebrar öğrencilerimiz. Bu yıl 1 milyon 38 bin tane öğrencimiz LGS imtihanına girdi. Tam puan alan, yani Türkiye birincisi dediğimiz öğrenci sayımız 350 civarında. Üç tanesi de bizim yapmış olduğumuz okulumuzun öğrencileri. Bununla birlikte, İBB olarak imtihanlara hazırlanan öğrencilerimize ders desteği yapmak ismine kurmuş olduğumuz İBB Ders Atölyeleri’nde de öğrencilerimizin artık muvaffakiyetlerini almaya başladık. Onlardan da bir kısmını getirdik. 850 tane öğrencimiz LGS’ye hazırlandı. LGS’ye hazırlanan öğrencilerimizden 5 tanesi, yüzde 1’lik dilime girdi. Onları da bugün burada bizimle bir arada.”

İMAMOĞLU: “BİR AİLENİN EN BÜYÜK HEDEFİ; ÇOCUKLARIN, GENÇLERİN DÜZGÜN YETİŞMESİ MESELESİ”

Ağırladığı tüm başarılı öğrencileri tebrik eden ve onlara muvaffakiyetler dileyen İmamoğlu da şu tabirleri kullandı: 

“Böyle düzgün bir haberini görünce basın kupüründe hem hoşuma gitti hem de kurumumuzun ismini taşıyan okulun bu muvaffakiyetini kutlamak istedim. İnşallah -tabii siz artık o okulda olmayacaksınız ama- yeni periyotta ziyaret edeceğim. Alışılmış bütün okullarımızın çok başarılı olmasını diliyoruz. O bakımdan da Ders Atölyeleri’ni geliştirdik. Biraz daha takviye alamayan çocuklarımıza farklı semtlerde imkanlar yaratmak konusunda arkadaşlarım ağır bir çalışma içerisinde. Sonuçta eğitim, bütün herkesin en kıymetli konusu. Zira herkes, başta ya kendisi öğrenci ya anne ya baba, bu türlü çok birebir ailenin sorunu halinde. Ve bir ailenin de herhalde en büyük gayesi; çocukların, gençlerin güzel yetişmesi problemi. Bu bakımdan âlâ eğitim, âlâ şartlarda geleceğe hazırlanma, hepimizin de onlara birebir fırsatı verme konusunda sorumluluğumuz var yöneticiler olarak. O vakit daha güçlü bir ülke, güçlü bir millet olabiliyoruz. Biz, eğitimin eksik kaldığı ya da ıstıraba girdiği ya da eşitliğin sağlanamadığı ortamlarda devreye giren kurumlar olarak hissediyoruz kendimizi. Belediyelerin bu türlü bir sorumluluğu var. Bu bağlamda işte Ders Atölyeleri’ni onun için açıyoruz. Yaz okullarında yüklü spor eğitimini onun için yapıyoruz.” 

AYNI YIL İÇİNDE 3 LGS BİRİNCİSİ ÇIKARAN BİRİNCİ DEVLET OKULU

Öğrencilerle, hangi okulları seçecekleri istikametinde sohbet gerçekleştiren İmamoğlu, LGS birincilerini ve İBB Ders Atölyeleri’nin başarılı gençlerini çeşitli armağanlarla ödüllendirdi. İBB Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu, son 6 yıldır LGS birincisi çıkarmasıyla dikkat çekiyor. Başarılı eğitim kurumu, bir devlet okulunda birebir yıl içinde üç LGS birincisi çıkarmayı başaran ilk devlet okulu olma özelliğine de sahip.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ