yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ekrem İmamoğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin ile birlikte ilçede gerçekleştirilen 20 yeni projenin toplu temel atma törenine katıldı

İçerisinde kreşlerin, mahalle konutlarının ve aile sıhhat merkezlerinin bulunduğu 20 yeni projenin toplu temel atma merasiminde konuşan İmamoğlu, “Eminim burada bulunan belediye liderlerimiz var, bulunmayan belediye liderlerimiz var. Onlar güzellikte yarışacaklar. Onlar adil olmakta yarışacaklar.

Ekrem İmamoğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin ile birlikte ilçede gerçekleştirilen 20 yeni projenin toplu temel atma törenine katıldı


Onlar icraatta yarışacaklar. Onlar insanlarını memnun etmekte yarışacaklar, partizanlıkta yarışmayacaklar. Berbat uygulamalarda yarışmayacaklar. Vatandaşlarına somurtan, üstten bakan değil; vatandaşına liyakatle, şefkatle ve birebir vakitte adaletle bakan yöneticiler olacaklar. Hoşgörülerini, çalışma ortamlarından asla eksik etmeyecekler. Olmayana, kesinlikle gereksinimini yetiştirme konusunda çaba sarf edecekler. O bakımdan bütün belediye liderlerimize en üst düzeyde güveniyorum” tabirlerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sancaktepe Belediyesi tarafından eğitim, sıhhat, spor, yeşil alan ve toplumsal kültürel gereksinimlerin karşılanması için geliştirilen 20 projenin toplu temel atma törenine katıldı. CHP Parti Meclisi Üyeleri, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Ataşehir Belediye Lideri Onursal Adıgüzel, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat, Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, Şile Belediye Lideri Özgür Kabadayı ve Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl programa eşlik etti.

CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL MESAJ GÖNDERDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan merasimde Srebrenitsa Soykırımı’nın yıldönümü anmak için Saraybosna’da olan CHP Genel Lideri Özgür Özel’in mesajı okundu. CHP lideri mesajında şunları söyledi:

“Temel atma merasimine davetiniz için teşekkür ederim. Soykırımının yıl dönümü nedeniyle Bosna Hersek’e gerçekleştireceğimiz ziyaret sebebiyle aranızda bulunamıyorum. Bugün temelleri atılan projelerin Sancaktepe’nin daha çağdaş ve yaşanabilir bir ilçe olmasında kıymetli bir adım olacağına inanıyorum. Bu vesileyle halkçı belediyecilik anlayışıyla yurttaşlarımızın hizmetine sunduğunuz projelerin kıymetli Sancaktepelilere iyi olmasını diliyor, şahsınızda merasime katılan pahalı konuklara sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.”

İMAMOĞLU: SANCAKTEPE’NİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI ALPER YEĞİN OLACAK

Sancaktepe Belediye Lideri Alper Yeğin’in Sancaktepe’ye hak ettiği hizmeti, hak ettiği kıymeti vereceğine inandığını belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İş disiplinini ve ahlakını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde birlikte hizmet ettiğimiz devirde ve daha öncesindeki siyasi vazifelerini de biliyorum ve tanıyorum. Göreceksiniz sizlerin de dayanağıyla Sancaktepe’nin gelmiş geçmiş en başarılı belediye başkanı Alper Yeğin olacak” diye konuştu.

“DERDİ MAKAMI OLMASIN, VATANDAŞ OLSUN, SORUMLULUKLARI OLSUN”

“Belediye başkanı olmak bir makam sahibi olmak değildir” diyen İmamoğlu, “Yüce bir misyon ve aziz bir sorumluluk sahibi olmak demektir. Makamına değil, vazifesine ve sorumluluklarına odaklananlar en hoş makama aslında kavuşurlar. İnanın hiçbir şeyle değişmeyecek bir biçimde halkın gönlünde taht kurarlar. Biz bu anlayış içinde çalışan bir grubuz. Bu anlayışı en yeterli formda temsil etmek zorunda olduğunu bilen bir grubuz. Makamına değil, vazifesine ve sorumluluklarına odaklanan herkesle bu kardeşimiz ahenk içerisinde el ele çalışırız. Kaygısı makamı olmasın, vatandaş olsun, sorumlulukları olsun. İnanın, vatandaşa hizmetin partisi olmaz. Vatandaşa hizmetin kutsallığı hiçbir şeyle değişmez, değişilmez. Çok çalışan, aklın, bilimin ve adaletin yolundan ayrılmayan birkaç kişinin değil; halkın, milletinin kelamını dinleyen herkes de ben gönülden çalışırım. Onunla birlikte yol yürürüm. İnanın bu türlü davranan herkes benim gözünde birdir ve çok değerlidir” tabirlerini kullandı.

“HİZMETİ EŞİT VERMEK İSMİNE HER TÜRLÜ İMKANI SEFERBER EDERİM”

İstanbul’un 39 ilçesine eşit destek ve iş birliği ortamını sunduklarını kaydeden İmamoğlu, “Şimdi de tıpkı çaba içerisindeyiz. 13 belediye başkanı başka siyasi partiden… Hiç umursamam.  Hizmeti eşit vermek ismine her türlü imkanı seferber ederim. Vatandaşlarımızın ne yazık ki uygulanan makûs ekonomik siyasetlerle birlikte ekonomik kriz kaideleriyle beli bükülmekte. Ekmek götüremeyen vatandaşlarımız büyük kahır çeken emeklilerimiz, işsiz insanlarımız çok güç durumda. Bunun sorumlusu ekonomik uygulamaları bugüne kadar taşıyan ne yazık ki hükümettir, hükümetin sorumlularıdır. Bizler vatandaşlarımızın bu makus kurallarda bir kısım gereksinimlerini karşılayabilmek, kurumlarımızdan ve bilhassa sunduğumuz imkânlardan azamî faydalanmalarını sağlayabilmek ismine çok çalışmalıyız. Bilhassa kamu kurumlarında israfı söküp atmalıyız. Akılcı ve verimli yatırımlar yapmalıyız. Milletimizin parasını en bereketli formuyla değerlendirmeliyiz. Özü nedir biliyor musunuz? Milletimizin parasını milletimize vermektir. Milletimizin hakkını milletimize teslim etmektir” formunda konuştu.

“BİZ BİRBİRİMİZDEN GÜÇ ALIYORUZ”

Eğitim, sıhhat, spor, yeşil alan, toplumsal, kültürel, gereksinimlerin karşılanmasına yönelik temeli atılan projelerin İstanbulluların hayatlarını kolaylaştıracağını ve güzelleştireceğini belirten İmamoğlu, şunları söyledi:

“Biliyorum ki bu hususta bilhassa Alper Liderim çok titiz ve çabalı olacak. Zira birlikte koştuk, birlikte hareket ettik. Birbirimizin ruhuna şahidiz. Biliyorum ki temeli atılan 5 yeni kreşle Sancaktepeli çocuklarımız hayata daha güçlü hazırlanacaklar. Bütün çocuklarımızın eşit eğitim imkanlarına sahip olmaları bir devletin milletine eşit davranmasının en kıymetli başlangıç noktasıdır. Bu bakımdan yeni kreşler açmaya, eğitime yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yapacak çok işimiz var farkındayız. Ancak söyleyeyim biz birbirimizden güç alıyoruz. Biz yapacak çok işimiz olduğu kadar yetişecek güce ve güce sahip olduğumuzu da biliyoruz. Bundan hiçbirinizin kuşkusu olmasın. Zira ardımızda sizin takviyesi, sizin sevginiz ve sizin duanız var. Ve adaletin yolundan hiç şaşmadan hakkın ve halkın isteği için çalışmaya devam edeceğiz. Biz bu kararlılıkla yürüyoruz. Bu kararlılıktan vazgeçmeden her vakit devam edeceğiz söylemeye, ‘Tam Yol İleri’ diyeceğiz. Bunlar asla vazgeçmeyeceğiz.”

“OLMAYANA, KESİNLİKLE MUHTAÇLIĞINI YETİŞTİRME KONUSUNDA ÇABA SARF EDECEKLER”

İmamoğlu konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu 20 projeyi hayata geçiren Alper Liderime onun çok değerli yol arkadaşlarına Sancaktepeli hemşehrilerimiz ismine ben de buradan teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın. Yolu açık olsun. Muvaffakiyetler diliyorum. Eminim burada bulunan belediye liderlerimiz var, bulunmayan belediye liderlerimiz var. Onlar uygunlukta yarışacaklar. Onlar adil olmakta yarışacaklar. Onlar icraatta yarışacaklar. Onlar insanlarını memnun etmekte yarışacaklar. Partizanlıkta yarışmayacaklar. Makus uygulamalarda yarışmayacaklar. Vatandaşlarına somurtan, üstten bakan değil; vatandaşına liyakatle, şefkatle ve birebir vakitte adaletle bakan yöneticiler olacaklar. Hoşgörülerini, çalışma ortamlarından asla eksik etmeyecekler. Olmayana, kesinlikle gereksinimini yetiştirme konusunda uğraş sarf edecekler. O bakımdan bütün belediye liderlerimize en üst düzeyde güveniyorum. Tekrar güzel uğurlu olsun. Hepinizi sevgiyle, hürmetle selamlıyorum. İyi uğurlu olsun.”

ALPER YEĞİN PROJELERİ SIRALADI

Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin toplu temel atma merasimi kapsamında hayata geçirilecek projelerle ilgili özetle şunları söyledi:

“Sancaktepe’de 20 tane yeni projenin 100 gün içinde hazırlanması projelendirilmesi, finansman probleminin çözülmesi, arazi sıkıntılarının mülkiye problemlerinin çözülmesini tamamladık ve bugün itibariyle 20 projemizde de çalışmalarımıza başladık… Yuvamız İstanbul vizyonunu Sancaktepe’de sürdürmeye çalışıyoruz. Yuvamız Sancaktepe güreşlerinden 5 adedinin temel atma programındayız… Toplantıların olduğu, ufak çaplı aktifliklerin olduğu, mahalle konutu projelerine muhtaçlığımız vardı. Üç adedini temeli atıldı, çalışmaları başladı… Osmangazi ve Eyüpsultan Mahallesi’nde Aile Sıhhati Merkezi çalışmalarına başladık… En hoş muhtarlık binalarından birine Osmangazi mahalle muhtarlığı için yaptık…

Abdurrahman Gazi Mahallesinde park projesiyle bir arada yaptığımız bir alanda 10 bin metrekarelik bir alanın içinde hoş bir kütüphane projesini hayata geçiriyoruz…50 bin metrekare park alanını hiç sıfırdan bir projeyle Sancaktepe halkına kazandırmış olacağız… Eyüpsultan mahallemizde bir fitness salonunun temelini atıyoruz. Inşaatını da çok kısa müddette tamamlayacağız…”

ÖZGÜR ÇELİK: BUNUN İSMİ HALKÇI BELEDİYECİLİK UYGULAMASIDIR

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de 20 projenin başlangıç talimatı verilmeden evvel kısa bir konuşma yaptı. Çelik,  “Temeli atılan 20 projenin tamamı çok ağır ekonomik yıkımdan etkilenen gençler için, bayanlar için, çocuklar için, emekliler ve için temeli atılan projeler. İşte bunun ismi halkçı belediyecilik uygulamasıdır. Bu halkçı belediyecilik uygulamasından ötürü Sancaktepe Belediye Liderimiz Sayın Alper Yeğin’e teşekkür ediyoruz. İstanbul’dan Türkiye’nin dört bir yanına hatta dünyaya bir model belediyecilik uygulaması yayılıyor. 2019’dan beri İstanbul’da hatta öncesinde 2014’de Beylikdüzü’nde projeci, icraatçı, halkçı belediyecilik uygulamalarını en üst düzeyde yaşatan Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Ekrem İmamoğlu’nun uygulamaları Türkiye’nin dört bir yanına yayılıyor. Halkçı belediyecilik uygulamalarından ötürü da Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Ekrem İmamoğlu’na sonsuz ve yürekten teşekkür ediyor, bugün temeli atılan 20 projenin Sancaktepe’mize İstanbul’umuza güzel uğurlu olmasını diliyorum” tabirlerini kullandı. Konuşmaların akabinde protokol iştirakiyle butona basılarak 20 projenin temeli atıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ