yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ericsson, Patrick Johansson’u Orta Doğu ve Afrika Pazarı Başkanı olarak atadı

Ericsson, (NASDAQ: ERIC) Patrick Johansson’un yeni Ericsson Kıdemli Lider Yardımcısı ve Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkanı olarak atandığını duyurdu.

Ericsson, Patrick Johansson’u Orta Doğu ve Afrika Pazarı Başkanı olarak atadı


Patrick Johansson halihazırda Ericsson’un Bulut Yazılım ve Hizmetleri İş Alanı İş Kontrol ve Operasyonları Başkanı olarak görev yapıyordu. Johansson, Ericsson’dan ayrılma kararı Mayıs 2024’te açıklanan Fadi Pharaon’un yerine vazifeye başlayacak. Johansson yeni vazifesine 1 Ağustos 2024 itibariyle başlayacak ve Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde misyonunu sürdürecek.

Johansson, 1997 yılında Ericsson’a katılmasından bu yana İsveç, Kore, Hindistan, Avusturya, Çin ve Vietnam’da misyon aldı. Mesleğinde birçok iş alanı ve pazarda faaliyet gösterdi. Evvelki iş tecrübeleri ortasında Şebeke İş birimi’ne  yönelik Global Satış ve Ticari İdare Kısmı Global Başkanlığı, Kore Müşteri Ünitesi Başkanlığı ve finanstan işletme alanlarına dair çeşitli yönetici pozisyonları bulunuyor. 

Ericsson Başkanı ve CEO’su Börje Ekholm atamayla ilgili şunları söyledi: “Patrick daldaki başkan pozisyonumuzu muhafazaya devam etmemize katkıda bulunurken iki kritik  faktör olarak belirlediğimiz teknolojimiz ve iş stratejimiz hakkında engin bir tecrübeye sahiptir. Kendisinin bu vazifesi kabul etmesinden büyük memnuniyet duyuyor ve İcra Şurasında yer almasını dört gözle bekliyorum

Patrick Johansson ise mevzuyla ilgili şunları tabir etti: “Bu fırsat bana sunulduğu için gurur ve heyecan duyuyorum. “Ericsson, işletmelerin ve toplumların dijitalleştiği yerde şebeke temelli son teknoloji trendlerinin merkezinde bir pozisyondadır. Tüm kapasitenin şebeke API’leri aracılığıyla açığa çıkarılabildiği, büsbütün programlanabilir, yüksek performanslı şebekeleri bölüme sunarak öncülük ediyoruz. Orta Doğu ve Afrika pazarındaki müşteriler ve iş ortaklarıyla tanışmayı ve meslektaşlarımla birlikte çalışarak fevkalâde müşteri bedeli yaratmayı dört gözle bekliyorum.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ