yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Geleceğin Atletleri “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” Türkiye Finalleri’nde Yarıştı

“Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” atletizm yarışlarının Türkiye Finalleri tamamlandı.

Geleceğin Atletleri “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” Türkiye Finalleri’nde Yarıştı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kenan Onuk Atletizm Pisti’nde gerçekleşen final yarışlarında, bölge finallerinde dereceye giren 350 çocuk yarıştı. Nisan ayında okul seçmeleriyle başlayan, akabinde kent elemeleri ve bölge finalleriyle devam eden yarışlara Türkiye genelinde 79 vilayette, 2 milyondan fazla genç atlet katılmıştı.

Global spor markası Decathlon’un isim sponsorluğu ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” atletizm yarışları, Türkiye genelindeki gençleri atletizmle buluşturdu. Türkiye’nin en geniş kapsamlı çocuk atletizm yarışı olan “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” kapsamında; 79 vilayetten, 10-14 yaş aralığında tam 2 milyon çocuk yarıştı. Nisan ayında okul seçmeleriyle başlayan, akabinde kent elemeleri ve bölge finalleri ile devam ederek, Türkiye Finalleri ile tamamlanan rekabet ve heyecan dolu yarışlar, çocukları spora teşvik ederek spor kültürünü yaygınlaştırdı ve yeni atletizm yeteneklerinin keşfedilmesine katkı sağladı. 

13 Haziran 2024 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kenan Onuk Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen Türkiye Finalleri, bölge finallerinde dereceye giren genç atletlerin iştirakiyle sabah saat 09.00’da başladı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 10-14 yaş aralığında 350 genç atlet “Türkiye’nin En Hızlısı” olmak için kıyasıya yarıştı. Türkiye Finalleri’nde dereceye giren genç atletler, vücut eğitimi öğretmenleriyle birlikte 4 günlük Fransa seyahatine hak kazandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Decathlon Türkiye CEO’su Philippe Debray: “Decathlon Türkiye olarak, ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ yarışlarının isim sponsoru olmaktan büyük bir memnunluk ve gurur duyuyor, bu büyük projeyi muvaffakiyetle tamamlamanın sevincini yaşıyoruz. Bugün burada, genç yeteneklerimizin spora olan tutkularına şahit olmak ve onların heyecanını paylaşmak bizler için büyük bir onur. ‘Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı’ projesi, çocuklarımızı spora teşvik etmek, spor kültürünü yaygınlaştırmak ve yeni yetenekleri keşfetmek için harika bir fırsat. Türkiye genelinde 2 milyondan fazla çocuğun katıldığı bu yarışlar, tahminen de geleceğin olimpik atletleriyle şimdiden tanışmamızı sağladı. Türkiye Finalleri’nde yarışan yetenekli ve genç atletler, sporun birleştirici ve dönüştürücü gücünü hepimize bir defa daha kanıtladı. Türkiye Finalleri’nde dereceye giren genç atletlerimiz ve onların vücut eğitimi öğretmenleri, dört günlük bir Fransa seyahati kazanarak memleketler arası bir tecrübe yaşama bahtına sahip olacaklar. Bu mükafatın, onların spor mesleklerinde kıymetli bir motivasyon kaynağı olacağına kuşkum yok. Decathlon olarak sporun herkes için erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz ve bu vizyon doğrultusunda çalışmalarımıza sürat kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Finalleri’nde birinci olan atletler:

2014 Doğumlu Kızlarda Özge Kirez 

2013 Doğumlu Kızlarda Simay Açıkgöz

2012 Doğumlu Kızlarda Cemre Öztürk

2011 Doğumlu Kızlarda Ayşe Nazlı Aydın

2010 Doğumlu Kızlarda Elif Bayar

2014 Doğumlu Erkeklerde Kıvanç Demirkeser

2013 Doğumlu Erkeklerde Ali Hamit Saygıner

2012 Doğumlu Erkeklerde Mehmet Haktan Bircan

2011 Doğumlu Erkeklerde Hasan Hüseyin Çeşim

2010 Doğumlu Erkeklerde Sabri Yeşilbaş

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim