yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

HEP-SEN Başkanı Şimşek’ten Bakan Fahrettin Koca’ya: En Büyük Hizmeti İstifadır!

Hep-sen Genel Lideri Yunus Şimşek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa haberleri sonrasında Bakan Koca’nın hizmetlerini eleştirdi.

HEP-SEN Başkanı Şimşek’ten Bakan Fahrettin Koca’ya: En Büyük Hizmeti İstifadır!

HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın görev mühletine dair sert tenkitlerde bulundu. Veda vakti haberlerine bir taban not’ başlığıyla X Platformu’ndan paylaşımda bulunan Lider Şimşek, Bakan Koca için “en büyük hizmeti istifadır” dedi.

HEP-SEN’den Bakan Koca’nın istifa haberleri sonrası açıklama

Şimşek ‘Veda vakti haberlerine bir dipnot’ başlıklı X Platformu’ndan yaptığı açıklamada, “10 Temmuz 2018 yılında yemin ederek göreve başlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Kamu ve özel bölümde, “Hekim dışı”(çağ dışı tabir) diye isimlendirilen tüm sıhhat profesyonellerinin hakkını gözetmemiş, emeğini yok saymış, kendi meslekleri ile ilgili gelişim sürecinde tek kelam hakkı tanımamıştır. Tüm sağlık profesyonellerinin bakanı olması gereken @drfahrettinkoca hastane tüccarlarının, referanslı müdürlerin, seçkin kümenin ve sarı sendikaların bakanı olmuştur. Görev süresinde: sıhhatte şiddet terörü katlanmış, sıhhat çalışanları yurt dışına göç etmeye başlamış, meslekler ortası adaletsiz ödeme sistemi ile işçilerin onuruyla oynanmış, sıhhat hizmetleri metalaştırılmıştır. Daha evvel belirttik, tekrarlıyoruz: En Büyük Hizmeti, İstifadır!” cümlelerini kullandı.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı )

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ