yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İBB, LGS tercih sürecinde öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuyor

Öğrenciler 1 Temmuz’dan itibaren Bakırköy ve Kadıköy Meydan’da bulunan tercih çadırlarından fiyatsız danışmanlık alabilecek.

İBB, LGS tercih sürecinde öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuyor


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sürecinde, öğrencilere ve velilere takviye olmak gayesiyle fiyatsız danışmanlık hizmeti verecek. 1 Temmuz prestijiyle Bakırköy ve Kadıköy meydanlarında kurulacak tercih çadırlarında öğrencilere tercihleri konusunda rehberlik edilecek.

Uzman eğitmenlerce verilecek danışmanlık kapsamında; tercih süreçleri, başarı puanlarına nazaran okullar, lokal yerleştirme, mesleki eğitim merkezleri ile açık öğretim kurumları hakkında bilgilendirme, tercih süreçlerinin nereden yapılabileceği ve nakil tercih süreçleri üzere bahislerde bilgilendirmeler yapılacak. 

İBB’nin 2022 yılında Bakırköy ve Kadıköy’de olmak üzere 2 meydanda başlattığı LGS tercih danışmanlık hizmetinden bugüne kadar binin üzerinde öğrenci yararlandı. LGS tercih danışmanlığı hizmeti, bu yıl 1 Temmuz’dan itibaren 1 hafta mühletle yeniden Bakırköy ve Kadıköy meydanlarında olacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ