yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 38.’sini düzenledi

Türkiye’nin en uzun soluklu tek şenliği “Genç Günler”; 8 Mayıs Çarşamba günü Bedia Muvahhid Ödülleri’nin takdimi ile Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 38.’sini düzenledi


İstanbul’un en kıymetli gençlik ve sanat buluşması olan Genç Günler; usta isimlerle düzenlediği atölyeler eşliğinde, kültür meşalesini gençlere uzatıyor.

Şehir Tiyatroları, 38. Genç Günler boyunca düzenlediği atölye çalışmaları ile her yaştan genci bir ortaya getiriyor. İştirakçilerin şahsî yeteneklerini keşfetmesini sağlayan ve hünerlerini geliştiren etkinlikler ağır ilgi görüyor.

38. Genç Günler’in birinci atölyesinde Müellif ve Direktör Ahmet Sami Özbudak, 9 Mayıs Perşembe günü Müze Gazhane Meydan Sahne’de gençlerle buluştu.

Ahmet Sami Özbudak Gençlerle Birikimini Paylaştı

Son yıllarda yazdığı Hayal-i Temsil, Meçhul Paşa, Gomidas oyunları ve Balat Monologlar Müzesi çalışması ile yeni müellifleri teşvik eden, bir ortaya getiren Oyun Yazarı-Yönetmen Ahmet Sami Özbudak müelliflik atölyesinde gündelik hayatın büyülü materyali ve yaşanmışlığı nasıl oyun metnine dönüşür, hayat sahnede nasıl gerçeklik bulur? Hayatı ve kıssayı araştıran bir atölye çalışması ile iştirakçilerle buluştu.

Katılımcılarla tek tek tanışarak atölyeye başlayan Ahmet Sami Özbudak, iştirakçilere dramatik müelliflik çalışmaları yaptırdı.

Uygulamalı geçen derste iştirakçiler karakter oluşturmadan diyalog yazımına ve öykü kurgusuna kadar faal olarak atölyede yer aldılar.

Metotlardan ve muharririn seyahatinden bahseden Ahmet Sami Özbudak, kendi tekniğini anlattı ve iştirakçilerin sorularını yanıtladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ