yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi güvencesiyle Kurban Bayramı için bağış kampanyası başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda muhtaçlık sahibi ailelere kavurma dağıtacak. Kampanyaya dayanak olmak isteyen İzmirliler, nakdi bağış ve canlı hayvan bağışı için bizvariz.izmir.bel.tr adresini ziyaret edebilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi güvencesiyle Kurban Bayramı için bağış kampanyası başladı


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda muhtaçlık sahibi ailelere kavurma dağıtacak. Kampanyaya dayanak olmak isteyen İzmirliler, nakdi bağış ve canlı hayvan bağışı için bizvariz.izmir.bel.tr adresini ziyaret edebilir. Lider Dr. Cemil Tugay, “Mutfakta yangın var. Bu günleri birlikte atlatacağız. Dayanışmayı büyütelim” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli yurttaşlara dayanak olmak için dayanışmayı büyütüyor. Kurban Bayramı’nda muhtaçlık sahibi ailelere 800 gramlık konserve kavurma dağıtmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, yurttaşların dayanışmaya katılması için nakdi bağış ve canlı hayvan bağışı kampanyası başlattı. Bugün başlayan nakdi bağış kampanyası 13 Haziran saat 23.59’a kadar sürecek. Yurttaşlar 12 bin 500 bin TL bedeli olan küçükbaş hayvan ya da yeniden 13 bin TL pahasındaki büyükbaş hayvan payı alıp bağışlayabilecek. Kampanyaya dayanak olmak isteyenler bizvariz.izmir.bel.tr web sayfası üzerinden müracaat yaparak sisteme dâhil olabilecek.

Adresten teslim de alınabilir

Canlı hayvan bağışı yapmak isteyenler ise ya kurbanlık hayvanları toplama alanına getirecek ya da bizvariz.izmir.bel.tr üzerinden müracaat yaparak belediye takımlarının adresten almasını sağlayabilecek. Canlı kurbanlık hayvanlar 15-16-17 Haziran (Arife, bayramın birinci ve ikinci günü) tarihlerinde teslim alınacak.

“Destek olalım”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Kurban Bayramı öncesinde İzmirlilere seslenerek “Mutfakta yangın var. Alım gücü gitgide düşüyor. Bu günleri birlikte atlatacağız. Dayanışmayı büyütelim, kampanyaya takviye olalım” dedi.

Bayram bitiminde dağıtım başlayacak

Kurban bağışları tutanak doldurularak Büyükşehir Belediyesi işçisi tarafından teslim alınacak ve belediyeye ilişkin mezbaha noktalarına ulaştırılacak. Mezbaha Şube Müdürlüğü’ne teslim edilen kurbanlık canlı hayvanların kesim süreçleri İslami metotlara nazaran veteriner tabip nezaretinde, din vazifelisi eşliğinde bağışçıların her birinin isminin okunmasıyla yapılacak. Kesim süreci sonrasında etler hijyenik ortamda konserve kavurma haline getirilip dağıtılmak üzere Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na soğutuculu araçlarla teslim edilecek. Konserve kavurmalar gereksinim sahibi yurttaşlara Kurban Bayramı’nın akabinde dağıtılmaya başlanacak.

Mezbaha merkezleri ve toplanma alanları şu biçimde:

Bergama Mezbahası (İslamsaray Mah. Adnan Menderes Cad. 6. Sk No:9) 232. 616 33 90

Kiraz Mezbahası (Cumhuriyet Mah/ Sebahattin Ener Sokak/ No:2) 232. 293 48 70

Tire Mezbahası (İhsaniye Mah. Fatih Sultan Mehmet Sk. No:90 ) 232. 293 94 66

Menemen Türkelli Mezbahası (Fatih Mah/ Özgürlük Cad/ No:3/12) 232. 293 94 64

Urla Mezbahası (Yelaltı Mah. Mezbaha Sk. No:27 Urla) 232. 293 42 04

Bornova Işıkkent Kurban Satış Alanı-Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi Karşısı

Bayraklı Doğançay Mezarlığı Yanı

Gaziemir-Atıfbey Mahallesi Migros Gerisi Sarnıç Yolu Üzeri

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim