yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Harmandalı bölgesinde çıkan yangınla ilgili bilgilendirme

Harmandalı Tertipli Katı Atık Depolama Alanı’nda yangın çıktığı tarafındaki savlara ait İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden bir açıklama yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Harmandalı bölgesinde çıkan yangınla ilgili bilgilendirme


Açıklamada yangının tesis sonları dışında otluk alanda şimdi belirlenmeyen bir nedenden ötürü çıktığı belirtildi. Depolama alanına da sıçrayan yangın itfaiye takımlarının süratli müdahalesi ile denetim altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Harmandalı Sistemli Katı Atık Depolama Alanı’na yakın bölgede çıkan yangınla ilgili açıklama yaptı. Yangının tesiste çıktığı tarafındaki bilgilerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada şu tabirlere yer verildi:
“Bugün 16.00 itibariyle Çiğli Cumhuriyet Mahallesi’nde kuru alanda şimdi belirlenemeyen nedenden ötürü başlayan yangın rüzgârın da tesiriyle otluk ve makilik alana akabinde da Harmandalı Katı Atık Depolama Alanı’na sıçramıştır. İzmir İtfaiyesi ve Orman İtfaiyesi’nin süratli müdahalesi ile yangın denetim altına alınmış olup soğutma çalışmaları devam etmektedir.  Tesiste insan ve etraf sıhhatine ziyan verecek rastgele bir olumsuz durum yaşanmamış, saha yangından ziyan görmemiştir.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ