yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmirlilere müjde: “90 Dakika Ücretsiz Aktarma” başlıyor Başkan Tugay: Şehrimize hayırlı olsun

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ın seçim sürecinde kelamını verdiği toplu ulaşımda birinci binişten itibaren 90 dakika mühletince fiyatsız aktarma sistemi, Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) toplantısında oybirliğiyle kabul edildi.

İzmirlilere müjde: “90 Dakika Ücretsiz Aktarma” başlıyor Başkan Tugay: Şehrimize hayırlı olsun


UKOME’de kararın oy birliği ile çıkmasında, Bakanlık ve öbür kurumlarla kurduğu bağlantıyla katkı veren AK Parti İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı’ya çok teşekkür eden Lider Tugay, “Değerli hemşehrilerimizin kent ömürlerini kolaylaştırma yolunda tüm kurumlarla yapıcı iş birliği eforlarımız devam edecektir” dedi. 90 Dakika Fiyatsız Aktarma Sistemi, Lider Tugay’ın imzasının akabinde yürürlüğe girecek. 

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ın, görevdeki birinci 180 gününü kapsayan vaatleri ortasında yer alan, toplu ulaşımda birinci binişten sonraki 90 dakika içinde fiyatsız aktarma yapılmasına imkan tanıyacak sisteme ait teklif, Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) toplantısında gündeme geldi. Daha evvel iki sefer oy çokluğu ile reddedilmesi nedeniyle Lider Tugay’ın “Vazgeçmek yok. İzmirli 90 dakika hakkını istiyor. Kabul edilene kadar her UKOME toplantısına halkımızın bu talebini taşımaya devam edeceğiz” dediği teklif, bu sefer oybirliğiyle kabul edildi.  
Başkan Tugay’ın misyona gelmesinin akabinde, 15 Mayıs ve 14 Haziran tarihlerinde düzenlenen UKOME toplantılarında da sunulan teklif, merkezi yönetime bağlı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin olumsuz oylarıyla reddedilmişti. 

Başkan Tugay: Kentimize güzel olsun
Kararı kıymetlendiren Lider Tugay, “Seçimden evvel verdiğimiz kelamı yerine getirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. UKOME’de kararın oy birliği ile çıkmasında, Bakanlık ve öteki kurumlarla kurduğu irtibatla katkı veren AK Parti İzmir Vilayet Lideri Sayın Bilal Saygılı’ya çok teşekkür ediyorum. Kıymetli hemşehrilerimizin kent hayatlarını kolaylaştırma yolunda tüm kurumlarla yapıcı iş birliği eforlarımız devam edecektir” dedi.

Başkanın imzasıyla hayata geçecek
90 Dakika Fiyatsız Aktarma Sistemi, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ın, UKOME kararını onaylamasının akabinde yürürlüğe girecek. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ