yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İznik Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4. kez düzenlenecek Maviyemiş Festivali bu yıl 14 Temmuz 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek

İznik’e bağlı Candarlı Mahallesi son yıllarda artan maviyemiş üreticiliğiyle dikkatleri üzerine çekerken her yıl artan üretim bölgeyi meyvenin merkezi haline getirdi. İznik Belediyesi de maviyemişin ve bölgenin tanıtımı hedefiyle 4.kez şenlik düzenliyor.

İznik Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4. kez düzenlenecek Maviyemiş Festivali bu yıl 14 Temmuz 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek


Şenlik, mahallî halk ile ziyaretçiler için çeşitli etkinlikler sunarken mavi yemiş eserlerinin tanıtımına da katkı sağlıyor. Hem yöresel kültürü hem de tarımı desteklemek emeliyle düzenlenen şenlikte en güzel maviyemiş üreticisi de heyet tarafından belirleniyor.

USTA “EŞSİZ TABİATTA, EN DOĞAL FESTİVAL”

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta bahisle ilgili yaptığı açıklamada İznik’imizin eşsiz tabiatının bizlere sunmuş olduğu nimetlerden olan maviyemiş meyvesinin tanıtımı, pazarlanması ve bilinirliğine katkı sağlamak maksadıyla bu yıl 4. etkinliğimizi düzenliyoruz. Her yıl iştirakçi açısından katlanarak büyüyen Maviyemiş Şenliğimiz bu yılda binlerce konuğunu ağırlamaya hazırlanıyor. Eşsiz tabiatta, en doğal şenlik olan Maviyemiş Şenliğimize herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.

4.Maviyemiş Şenliği İznik’e bağlı Candarlı Mahallesi Çakmaklı Çayır Mevkii’nde 14 Temmuz 2024 Pazar günü saat 11.00’da başlayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ