yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Karşıyaka’da çevre ve görüntü kirliliğine geçit yok!

Karşıyaka Belediyesi takımları, açık alanlarda yaptıkları kontrollerle her gün 200-300 civarında müsaadesiz reklam ve afişi toplayarak imha ediyor.

Karşıyaka’da çevre ve görüntü kirliliğine geçit yok!


Çevre ve manzara kirliliğine yol açan hiçbir aksiyona müsaade vermeyeceklerini söyleyen Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Bu müsaadesiz teşebbüsler sona erene kadar uğraşımız devam edecek” dedi.

 

Kent içi disiplini korumak, toplum sıhhati ve huzurunu teminat altına almak için çalışmalarını ağırlaştıran Karşıyaka Belediyesi, etraf ve imaj kirliliğine karşı da aktif bir gayret yürütüyor. Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğü bünyesindeki özel grup, ana caddeler başta olmak üzere tüm ilçe genelinde her gün müsaadesiz açık hava reklam ve afiş kontrolü yapıyor. Kural dışı biçimde ağaçlara, aydınlatma direklerine, trafik tabelalarına ve çeşitli yerlere sabitlenen tanıtım görselleri tek tek kaldırılıyor ve imha ediliyor. Toplanan malzeme sayısı günde 200-300 civarına ulaşıyor. Ayrıyeten tekrar müsaadesiz olarak kartvizit ve broşür dağıtımına da taviz verilmiyor. Bu ve gibisi yolları kullandığı tespit edilen işletmeler hakkında cezai süreç yapılıyor.

 

“GÜZEL KENTİMİZİ KORUYALIM”

 

Daha çağdaş bir Karşıyaka amacıyla her alanda aktif çalışmalar yürüttüklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Güzel Karşıyakamızı kirleten, kent sistemini ve disiplinini bozan her türlü olumsuzluk ile kararlı bir gayret içindeyiz. Ne yazık ki çok yaygın olarak kullanılan müsaadesiz reklam ve afişler de bu çerçevede epey önemli bir sorun. Gruplarımız ticari emelle bu teşebbüste bulunanlara karşı her gün aralıksız halde kontrollerini sürdürüyor. Afiş yahut pankart asmak üzere tanıtım çalışmaları kesinlikle yasal müsaadeler alınarak yapılmalı. Kurallara uyalım, hoş kentimizi birlikte koruyalım” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ