yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri Uzuntarla Mahallesi SEKA Kamp çevresinde 11 kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi

Her geçen gün gelişen, daha da hoşlaşan Kartepe ilçe hudutları içerisinde yüzde yüz kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi, mevzuatlara uygun, planlı ve sağlıklı kentsel yapılaşmanın sağlanması maksadıyla, denetim ve kontroller kesintisiz devam ediyor.

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri Uzuntarla Mahallesi SEKA Kamp çevresinde 11 kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi


Mevzuata alışılmamış yapılar tespit edildiğinde yasal süreç takip edildikten sonra yıkım süreci gerçekleşiyor.

 

YASAL SÜREÇ TİTİZLİKLE TAKİP EDİLİYOR

Yasal süreci tamamlayan Kartepe Belediyesi Yapı Denetim, Fen İşleri, Zabıta Müdürlüğü ve Jandarma takımları, alınan tedbirler sonrasında Uzuntarla Mahallesi SEKA Kamp etrafında bulunan kaçak olduğu tespit edilen 11 bungalov ve gibisi yapıların yıkımını gerçekleştirdi.

 

KONTROLLERİMİZ DEVAM EDECEK

Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, 3194 sayılı imar mevzuatı gereği süreçlerin yerine getirildiğini belirterek “Kararlılıkla sürdürdüğümüz kaçak yapıyla uğraşımız sistemli olarak devam etmektedir. Vatandaşlarımızın da hepimizin geleceğini ilgilendiren bu değerli bahiste hassas olmalarını rica ediyoruz” açıklamasında bulundular. 

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR İNANÇLI BİR HAYAT İÇİN

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Kartepe Belediye Lideri Av. M. Mustafa Kocaman, “Sağlıklı ve planlı kentleşme, sürdürülebilir inançlı bir ömür için hayati bir kıymete sahip. Ülkemizde ve dünyada bu hususta maalesef çok üzücü hadiseler de yaşandı. Kartepe’mizi gelecek jenerasyonlara sağlıklı ve inançlı bir kent olarak miras bırakmak istiyoruz. Bizler emanetçiyiz. Emanete en yanlışsız biçimde sahip çıkmak bizim temel misyonumuz. Bu sorumluluğu da, yasal mevzuat, kent plancılığı bilimi ve kent estetiği unsurları doğrultusunda titizlikle takip ederek yerine getiriyoruz. Kartepe’mizin tüm hoşluklarını koruyacağız.” açıklamasında bulundu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ