yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Keçiören Belediyesi, üniversitelerin bilimsel ve teknolojik AR-GE çalışmalarını desteklemek için kolları sıvadı

2-6 Ekim 2024 tarihlerinde Adana’da düzenlenecek TEKNOFEST’te yarışacak Gazi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan dört gruba ekipman takviyesi verildi. Geçtiğimiz aylarda TEKNOFEST’te yarışacak 7 farklı kadroya da ekipman takviyesi veren Keçiören Belediyesi, son 4 grupla birlikte toplam 11 ekibe bilim ve teknoloji seyahatinde yaklaşık 500 bin TL’lik katkı sunmuş oldu.

Keçiören Belediyesi, üniversitelerin bilimsel ve teknolojik AR-GE çalışmalarını desteklemek için kolları sıvadı


Keçiören Belediyesi Prof Dr. Tunçalp Özgen Teknoloji Merkezi’nde (TEKNOMER) ekipmanların teslimini yapan Belediye Lider Yardımcısı Buyruk Can Tunç, “Atatürk’ün kelam ettiği gençlik işte sizlersiniz. Bu yoldan hiç ayrılmayın. Bilimin olduğu yerde berbatlıklar olmaz, bu yolda devam edin” dedi.

A’dan Z’ye tüm ekipmanlar verildi

Keçiören Belediyesi tarafından Gazi Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu dört gruba, TEKNOFEST’te yarışmak üzere yapacakları teknolojik aygıtlar için A’dan Z’ye tüm alet edevat ve ekipmalar teslim edildi. Üstün projelerle yarışacak kadrolardan Teknomer GökMuhafız HSS Takımı’na hava savunması, Sat-X Model Takımı’na TÜRKSAT model uydu, TepeGöz Takımı’na ulaşımda yapay zekâ ve ESEN Takımı’na sıhhatte yapay zeka ve göğüs kanseri tedavisi alanında yapacakları çalışmalar için gerekli gereçler teslim edildi. Yaklaşık 250 bin TL kıymetindeki ekipmanları teslim alan dört kadro ve kadro sorumlusu Gazi Üniversitesi Öğretim Vazifelisi Prof. Dr. Hasan Hüseyin Sayan dayanaklarından ötürü Keçiören Belediye Lideri Dr. Mesut Özarslan’a teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ