yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Küçükçekmece Belediyesi’nin yılın 365 günü ücretsiz hizmet veren spor okullarında yaz dönemi başladı

Okulların tatil edilmesiyle yüzde yüz doluluğa ulaşan Yaz Spor Okulları’na 6-14 yaş ortası çocuklar büyük ilgi gösteriyor.

Küçükçekmece Belediyesi’nin yılın 365 günü ücretsiz hizmet veren spor okullarında yaz dönemi başladı


Yaz Spor Okulları, Eylül ayına dek 17 spor tesisinde,  3 bin 600 iştirakçiyle çocukların ve yetişkinlerin yaz tatilini verimli geçirmelerine ve sporla iç içe olmalarına imkan tanıyacak.

21 Branşta Fiyatsız Spor Eğitimi

Küçükçekmecelilerin küçük yaşlardan itibaren ilgi ve yetenekleri doğrultusunda spor yapmasını destekleyerek, sporu ömür biçimi haline getirmeyi amaçlayan Küçükçekmece Belediyesi; Yaz Spor Okulları’nda 21 branşta fiyatsız spor eğitimi veriyor. 

7-14 yaş ortası çocuklar; jimnastik, voleybol, basketbol, futsal, futbol, badminton, masa tenisi, taekwondo, Spor Lisesi –BESYO –POMEM-PMYO hazırlık kursları, voleybol, atletizm, karate branşlarında alanında uzman eğitmenlerden eğitim alırken, yetişkinlere yönelik ise, fitness, zumba, pilates ve reformer pilates kursları yaz boyunca devam edecek. Yaz Spor Okulları’nda down sendromlu ve atipik otizmli çocuklara yönelik fiyatsız spor eğitimleri de sürüyor. 6-12 yaş aralığındaki çocukları kapsayan eğitimle, çocukların yaşamsal marifetlerinin geliştirilmesi ve toplumsal ahenk hünerlerini geliştirmeye yönelik katkı sağlanması hedefleniyor.

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Yaz Spor Okulları, vücut eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından, her branşta haftada 2 gün, 2 saat hizmet veriyor. 444 4 360/7996-7997 numaralı telefondan spor okulları ile detaylı bilgi edinilebilir. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ