yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

MediaMarkt, “Teknolojinin Uzmanları” Programıyla çalışanlarını kariyer yolculuğunda destekliyor

MediaMarkt, satış danışmanlarının niteliklerini ve genel çalışan tecrübesini güzelleştirmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor.

MediaMarkt, “Teknolojinin Uzmanları” Programıyla çalışanlarını kariyer yolculuğunda destekliyor


Yeni uygulamaya alınan ‘Teknolojinin Uzmanları’ programı, çalışanlara meslek gelişim seyahatlerinin bir kesimi olarak yeni yetkinlikler kazandırmayı amaçlıyor. 

 

Geniş eser yelpazesiyle teknolojiseverlere konforlu alışverişin keyfini yaşatan MediaMarkt, çalışanlarının mağazalardaki alışveriş ve kullanım tecrübesine daha fazla katkı sağlamalarını ve meslek seyahatlerinde yeni yetkinlikler kazanmalarını amaçlayan “Teknolojinin Uzmanları” Programını başlattı. Program kapsamında, MediaMarkt mağazalarında halihazırda çalışan satış danışmanlarının mesleksel yetkinliklerinin ölçümlendiği imtihana ek olarak, satış marifetleri ve teknoloji bilgileri ile öne çıkan çalışanlar belirlenerek Teknoloji Uzmanı unvanını almaya hak kazanıyor. 

 

Çalışanları yeni hünerlerle güçlendirmek ve motive etmek amaçlanıyor

MediaMarkt, bu programla hem teknoloji bilgisi hem de satış hünerleriyle öne çıkan çalışanlarını bularak onların bu yetkinliklerini güçlendirmeyi ve çok istikametli yarar sağlamayı hedefliyor. Program kapsamında Teknoloji Uzmanı olmaya hak kazanan satış danışmanları, MediaMarkt’ın Tech Arena konseptli mağazalarını ziyaret etme, toplumsal medya reklam ve tanıtımlarında yer alma ve şirket içinde görünürlüğünü artırma fırsatı yakalıyor. Bu sayede satış danışmanlarına bilgileriyle öne çıkma, uzmanlıkla farkını ortaya koyma ve toplumsal medyada görünür olma talihi tanınıyor. 

 

Çalışanlar imtihan ve satış marifetlerine nazaran değerlendiriliyor

Program kapsamında, Teknoloji Uzmanı olmak isteyen satış danışmanları evvel çevrimiçi imtihana giriyor. Bu imtihandan yüksek puan alan çalışanlardan kendi kategorilerinde seçtikleri bir eser üzerinden görüntü çekmeleri ve bu görüntülerde eser tanıtımını yaparken birebir vakitte satış hünerlerini göstermeleri isteniyor. Çalışanların çektiği görüntüler, farklı departmanlardan yöneticilerin yanı sıra bölge ve mağaza müdürlerinden oluşan bir heyet tarafından tek tek izlenerek oylanıyor. Bu dönem için sınavı ve tüm süreçleri muvaffakiyetle tamamlayan ve Teknoloji Uzmanı olan çalışan sayısı 42 kişi olurken imtihan ve mülakatlar ilerleyen periyotlarda de devam edecek. MediaMarkt yeni devirlerle birlikte her mağazada teknoloji uzmanlarının sayısını artırmayı planlıyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ