yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

MediaMarkt Türkiye yelken takımı 2024 yılında 257 deniz mili mesafe kat etti

MediaMarkt Yelken Grubu, 2024 yılı içinde katıldığı yarışlarda toplam 257 deniz mili aralık kat etti. Kıymetli başarılara imza atan grup çalışmalarına tüm süratiyle devam ediyor.

MediaMarkt Türkiye yelken takımı 2024 yılında 257 deniz mili mesafe kat etti


Avrupa’nın bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt çalışanlarını toplumsal ve kültürel alanda geliştirdiği projelerle teşvik etmeye ve alanında birincilere imza atmaya devam ediyor. 2022 yılında kurulan MediaMarkt Yelken Grubu, periyodik eğitimlerle sportmen takımını her geçen gün genişletiyor. Öbür MediaMarkt ülkeleri ortasında tek yelken kadrosuna sahip olan MediaMarkt Türkiye’nin mevcut yelken grubundaki üye sayısı kış devrinde açılan eğitimlerle 19’a ulaştı. MediaMarkt çalışanlarının istekli eforları ve iştirakiyle yoluna sürat kesmeden devam eden yelken ekibine önümüzdeki devirde başlayacak yeni eğitim serisineyse 38 MediaMarkt çalışanı kayıt yaptırmış durumda. 

Halihazırda 66. yarışına hazırlanan kadro, bugüne kadar birçok yarışta derece ve mükafatlar kazandı. Bu başarılardan kimileri şunlar oldu;

  • Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Yat Yarışı İkinciliği (2024)
  • Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü 2. Ayak Yat Yarışları İkinciliği (2024)
  • Bahçeşehir Üniversitesi 3.Ayak Yat Yarışları Üçüncülüğü (2024)
  • Marmara Yelken Kulübü Kardeşlik Kupası Boğaz Yarışı İkinciliği (2024)
  • 4. Cumhurbaşkanlığı Milletlerarası Yat Yarışı Birinciliği (2023)
  • 8. Deniz Kızı Milletlerarası Bayan Yelken Kupası Üçüncülüğü (2023)

Sürdürülebilirlik vizyonunu güçlendirmek için emin adımlarla ilerleyen MediaMarkt Türkiye, yelken kadrosuyla 2024 döneminin başından bu yana katıldığı yarışlarda toplam 257 deniz mili uzaklık kat etti. Grup, sırf rüzgârın gücüyle yarışarak 2024 yılı boyunca 44 saatini denizde geçirdi. Şayet rüzgâr gücü yerine teknede bulunması mecburî olan dizel motor ile tıpkı uzaklık kat edilseydi, 577 kg’lik bir emisyon salımına sebep olunacaktı.

Nasıl hesaplandı?

1 litre dizel yakıt yaklaşık 2.68 kg karbon salımına neden oluyor. Şayet rüzgar gücü yerine 22 beygirlik dizel bir motorla 257 deniz mili ara katedilseydi yaklaşık 215 litre dizel yakıt harcanacaktı. 215 litre dizel yakıtın yaklaşık 577 kg karbon emisyonu açığa çıkarıyor. Böylece yalnızca rüzgar gücü kullanılarak 577 kg karbon salımının önüne geçilmiş oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ