yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

MS Farkındalığını Artırmaya Yönelik Toplantı Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesinde Yapılacak

Multipl Skleroz (MS) tüm dünyada çoğunluğu genç ve üretken yaşta 2.5 milyon insanı ilgilendiren bir sorun. Üstelik genç hastalığı olduğu için de toplum sıhhatini son derece yakından ilgilendiriyor.

MS Farkındalığını Artırmaya Yönelik Toplantı Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesinde Yapılacak


Bu mevzuda farkındalığı artırmak hedefiyle Türkiye Multipl Skleroz Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri iş birliği ile 7 Temmuz Pazar günü hasta ve hasta yakınlarına yönelik toplantı gerçekleştirilecek. 

 

Özellikle son yıllarda MS’te teşhis ve tedavi manasında değerli gelişmeler yaşandığına işaret eden Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Rana Karabudak, hastalıkta ne kadar erken teşhis konur ve tedaviye başlanırsa o kadar tesirli sonuçlar alınabileceğine işaret etti. Bu noktada hasta ve yakınlarının farkındalık seviyesinin artırılmasının kıymetine dikkat çeken Prof. Dr. Karabudak, “Genetiğin tesirli olduğu bu hastalıkta özellikle hastalardaki farkındalığın artması ve tedavi seçeneklerinin gelişmesine paralel olarak bugün hastaların yaklaşık yüzde 60’ı için MS tedavi edilebilir bir hastalık haline gelmiştir” diye konuştu. 

MS TÜM TARAFLARIYLA ELE ALINACAK

“MS yönetilebilir bir hastalıklar ve bu noktada anahtar hastanın kendisidir” diye konuşan Prof. Dr. Karabudak, gerçekleştirilecek toplantı başlıkları hakkında şu bilgileri verdi:

“MS’in tüm taraflarıyla tartışılacağı toplantımızda, hastalığın aktüel tedavi sistemlerinden, gerilim idaresine, MS’te fizyoterapi prensiplerinden hastalık sürecinde gelişebilecek türel problemlerle baş etmeye kadar hastaların tedavi müddetinde karşılaşabilecekleri tüm sıkıntılar ele alınıp tahlil teklifleri bahsin uzmanları tarafından tartışılacak.”

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Karabudak, Türkiye MS Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri iş birliği ile gerçekleştirilecek ve 7 Temmuz Pazar günü saat: 10’da başlayacak bu aktifliğe hasta, hasta yakınları ve mevzuyla ilgili herkesin davetli olduğunu kelamlarına ekledi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ