yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Nesnelerin interneti ile ürün kayıpları, hasar ve maliyetler önlenebiliyor

CHEP’ten teknoloji ve inovasyonla desteklenen akıllı tedarik zinciri tahlilleri

Nesnelerin interneti ile ürün kayıpları, hasar ve maliyetler önlenebiliyor


Otomotiv sanayisi, global iklim değişikliği ile uğraşta sürdürülebilir tahliller arayışında. Paylaşma ve yine kullanma iş modelini temel alan CHEP, teknoloji ve inovasyonla desteklenen ekipmanlari ile müşterilerinin çevresel tesirlerini en aza indiriyor. 

Otomotiv sanayisi, global iklim değişikliği problemlerine odaklanma davetlerine cevap vererek sürdürülebilirliğe yönelik daha fazla adım atmaya yöneliyor. Bu çerçevede, müşterilerinin tedarik zincirindeki operasyonel verimliliğini artırmak için ana şirketi Brambles’ın bir yan kuruluşu olan BXB Dijital ile işbirliği içinde CHEP; IoT (Nesnelerin İnterneti) tabanlı dijital tahliller geliştiriyor. 

Bir dizi konteynere yerleştirdigi sensörler ile tedarik zinciri boyunca konteynerlerin pozisyonu ve durumunu raporlayan CHEP, böylece müşterilerine daha fazla şeffaflık ve bedelli bilgiler sağlıyor. Tıpkı vakitte tedarik zincirinde ileride oluşabilecek mal kayıpları, hasar ve maliyetler üzere verimsizlikler proaktif olarak önlenebiliyor. Avrupa güvenlik standartlarına ve CE/EC gerekliliklerine nazaran sertifikalandırılan yerleşik sensörle ile CHEP tüm dataları teminat altına alıyor ve üçüncü taraflarla paylaşmıyor. Bu yenilikçi teknoloji ile birlikte tedarik zincirindeki muhtemel aksaklıklara karşı daha süratli karşılık vermek için tedbirler alınırken, malların eksiksiz bir formda belgelenmesi ve izlenebilirliği sağlanıyor.

 “CHEP ağına dâhil olmak, israfı azaltmak demektir”

Otomotiv bölümü tedarik zincirine özel tahliller sunduklarını tabir eden CHEP Türkiye Otomotiv Ülke Temsilcisi Derya Çınar şunları söyledi: CHEP olarak, sürdürülebilirlik ve operasyonel verimliliği artırma maksadımız doğrultusunda, paylaşım ve yeniden kullanım üzerine kurulu iş modelimizle müşterilerimizin çevresel tesirlerini azaltmalarına yardımcı oluyoruz. IoT tabanlı dijital tahlillerimizle konteynerlere yerleştirilen sensörler sayesinde müsterilerimize tedarik zincirindeki verimsizlikleri ortadan kaldirmalarina yardimci olacak bilgiler raporlayabiliyoruz. Gelecekte yeni tedarik zinciri standartları belirleyebilmek için gerekli yetkinlikleri oluşturuyoruz ve bunu her vakit müşterilerimize sunduğumuz hizmeti geliştirmek maksadıyla yapıyoruz. CHEP ağına dâhil olmak, israfı azaltmak demektir. Güçlü global ağımız sayesinde tırlarının daha az uzaklık kat etmesini sağlıyor, böylelikle konteynerlerin daha süratli bir formda ulaşmasına imkan tanıyoruz. Ayrıyeten, yüksek maliyetli ve kritik modüllerin taşınmasındaki riski ve verimsizliği ortadan kaldıran takip tahlillerimizle de yeni iş birliği fırsatları yaratıyoruz. Tedarik zinciri modelimizle müşterilerimizi karton kutuları yönetmek, depolamak ve geri dönüştürmek yahut kendi ambalaj havuzlarını yönetmek için harcamaları gereken vakit ve kaynakları kurtarıyoruz. Plastik konteynerlerin kullanım öncesi bakımını ve tamiratını gerçekleştirerek, karton kutulara kıyasla daha sağlam ve otomatik üretimde kullanıma uygun hale getiriyoruz. Ayrıyeten, müşterilerimizin ambalaj gereksinimlerini talep dalgalanmalarına bakılmaksızın her vakit karşılamayı taahhüt ediyoruz. Bu yaklaşım, depo maliyetlerinin boşa harcanmasını ve müşterilerin konteyner bulma zorluklarını ortadan kaldırıyor.”

“Sektörün verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artırmaya devam edeceğiz”

Sürdürülebilirlik gayelerine dair de açıklamalarda bulunan Çınar, “Otomotiv sanayisindeki güç dönüşümü elektrikli araçların değerini artırıyor ve bu geçişte tedarik zincirinin sürdürülebilirliği değerli bir bahis haline geliyor. CHEP olarak otomotiv sanayisine sürdürülebilir paketleme ve tedarik zinciri tahlilleri sağlamada öncü bir rol oynuyoruz. Hedefimiz yenilenebilir kaynak kullanımını artırmak, atık ölçüsünü azaltmak ve karbon ayak izimizi en aza indirmek. ” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ