yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir’deki tüm çocuk ve gençleri Yaz Spor Okulları’na davet etti

Arı, 12 farklı branşta fiyatsız olarak açılacak kurslar için kayıt müddetinin de 30 Haziran Pazar gününe kadar uzatıldığını açıkladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir’deki tüm çocuk ve gençleri Yaz Spor Okulları’na davet etti


Arı, 12 farklı branşta fiyatsız olarak açılacak kurslar için kayıt müddetinin de 30 Haziran Pazar gününe kadar uzatıldığını açıkladı.

Çocukların ve gençlerin spor yapmasını sağlamak, spor şuurlarını geliştirmek, yaz tatillerini verimli hale getirmek ve geleceğin atletlerini bulup yetiştirmek için Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce Yaz Spor Okulları açılacak.

Gençlik Akademisi bünyesindeki tecrübeli spor eğitmenleri nezaretinde, Atletizm, Futbol, Halter, Masa Tenisi, Halk Oyunları, Spor Tırmanışı, Güreş, Teakwondo, Voleybol, Engelli Atletizm, Klasik Okçuluk, Su Topu, Çağdaş Okçuluk, Pilates ve POMEM ve BESYO Hazırlık üzere 15 farklı branşta çocuk ve gençlere hizmet edecek olan Yaz Spor Okullarından çocuklar ve gençler fiyatsız olacak yararlanabilecek.

Kontenjanların hudutlu tutulacağı Yaz Spor Okulları’ndaki kurslara katılmak isteyenler 30 Haziran 2024 tarihine kadar www.nevsehir.bel.tr adresinden online kayıt yaptırabilecekler.

-Belediye Başkanı Arı’dan Çocuk ve Gençlere Davet

Belediye Lideri Rasim Arı, Nevşehir’deki tüm çocuk ve gençleri kayıt müddeti uzatılan Yaz Spor Okullarına katılmaya davet etti. Ailelerin de bu bahiste takviyesini isteyen Arı, “Bizim en bedelli varlıklarımız çocuklarımız ve gençlerimiz. Tüm öğrencilerimiz uzun bir tatil periyoduna girdiler ve tatili doya doya yaşıyorlar. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hem bedensel hem de ruhsal gelişimlerini sağlayabilmek beraberinde ahlaklı, kentlerine ve ülkelerine yararlı birer fert olabilmelerini temin edebilmek ve hoş vakit geçirmelerine imkan sağlamak hedefiyle yanlarındayız. 15 farklı branşta bini aşkın çocuk ve gencimizin iştirakiyle Pazartesi günü Yaz Spor Okullarını başlatıyoruz. Burada çocuklarımız ve gençlerimiz hayli eğlenceli vakit geçirecekler. Ben tüm öğrencilerimizi bu kurslara katılmaya ve ailelerimizi de çocuklarımızın Yaz Spor Okullarına kayıt olmasına katkı vermeye davet ediyorum.” dedi.

-Açılış 1 Temmuz Pazartesi Günü

Bu ortada Yaz Spor Okulları’nın açılışı hasebiyle 1 Temmuz Pazartesi günü sportmenlerin iştirakiyle gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşü saat 17.00’de Paşa Konağı önünden başlayacak. Atletler, eğitmenler ve aileleri buradan Nevşehir Belediyesi Başkanlık binası önüne gelecek ve Belediye Başkanı Rasim Arı ile birlikte Gazi Stadı’na yürüyecek.

Burada Yaz Spor Okulları’na katılan çocuk, genç ve ailelerine Nevşehir Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunulacak.

Buradaki açılış merasiminin akabinde ise çocuk ve gençler için saha içerisinde oluşturulacak aktiflik alanında kurulacak olan oyun alanlarında sportmenler şenlik havasında doyasıya eğlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ