yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Nevşehir Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan arazilerden ilk buğday hasadını gerçekleştirdi

Hasat faaliyetlerini yerinde inceleyen Belediye Başkanı Rasim Arı, hasat sonrasında elde edilecek buğdayların çeşitli süreçlerden geçtikten sonra un olarak gereksinim sahibi ailelere dağıtılacağını söyledi.

Nevşehir Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan arazilerden ilk buğday hasadını gerçekleştirdi


Hasat faaliyetlerini yerinde inceleyen Belediye Başkanı Rasim Arı, hasat sonrasında elde edilecek buğdayların çeşitli süreçlerden geçtikten sonra un olarak muhtaçlık sahibi ailelere dağıtılacağını söyledi.

Nevşehir Belediyesi, vatandaşları tarıma teşvik etmek emeliyle Çat Kasabası ve Sulusaray Kasabasında mülkiyeti kendisine ilişkin olan toplam 60 dönüm yerde buğday ekimi gerçekleştirdi. Nevşehir Belediyesi’nin yerli tohum ile buğday üretimi yaptığı tarım topraklarda hasat başladı.

Biçerdöverler aracılığı ile gerçekleştirilen hasat çalışmalarını beraberinde lider yardımcısı Hasan İler ile birlikte bugün yerinde inceleyen Belediye Başkanı Rasim Arı, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Hasadımız bereketli olsun” diyen Arı, hasat sonrasında elde edilecek olan buğdayların çeşitli süreçlerden geçtikten sonra un haline dönüştürülerek gereksinim sahibi ailelere Turkuaz Masa aracılığı ile dağıtılacağını kaydetti.

Arı, bu sayede hem belediyeye ilişkin boş yerlerin kıymetlendirilerek üretimin teşvik edileceğini hem de gereksinim sahibi ailelere dayanak olacaklarını söz etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ