yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

NPİSTANBUL Hastanesi 5. kez yenilenen JCI Akreditasyon Belgesini aldı

2012’de “Türkiye’nin birinci Akredite Nöropsikiyatri Hastanesi” ve 2018’de “Dünyanın birinci Akredite Beyin Hastanesi” unvanlarını alan NPİSTANBUL, bu yıl da JCI (Joint Commission International) kontrolünden beşinci defa muvaffakiyetle geçti. NPİSTANBUL Hastanesi’nin başarısı JCI sertifikası ile tescillendi.

NPİSTANBUL Hastanesi 5. kez yenilenen JCI Akreditasyon Belgesini aldı


NPİSTANBUL Hastanesi, JCI (Joint Commission International) kontrolünden beşinci sefer muvaffakiyetle geçerek, sıhhat hizmetlerindeki yüksek standartlarını bir sefer daha kanıtladı. Mart ayında gerçekleştirilen olağan kontrolde, JCI tarafından altın madalya ile ödüllendirilen NPİSTANBUL Hastanesi, gönderilen JCI sertifikası ile tescillendi.

2012 yılında “Türkiye’nin birinci Akredite Nöropsikiyatri Hastanesi” ve 2018 yılında “Dünyanın birinci Akredite Beyin Hastanesi” unvanlarını alan NPİSTANBUL Hastanesi, 2015 ve 2021 yıllarındaki kontrollerde de JCI sertifikasını almayı başarmıştı. Bu yıl da tıpkı başarıyı tekrarlayarak, sıhhat alanındaki öncü pozisyonunu sürdürdü.

NPİSTANBUL Hastanesi’nin bu başarısı hastanenin yüksek standartlarını ve hasta bakımında mükemmeliyet hedefini yansıtıyor. NPİSTANBUL Hastanesi, bilimsel iştirak yürüttüğü Üsküdar Üniversitesi ile sıhhat alanında kıymetli adımlar atıyor. Türkiye’nin beyin üssü temasıyla G20 doruğunda “Neuroscience 20-Beyin İnisiyatifi Projesi” kapsamında ülkemizi temsil eden tek üniversite olma unvanını koruyan Üsküdar Üniversitesi, çıtasını daima yükseltmeye devam ediyor.

JCI (Joint Commission International) Akreditasyonu nedir?

Akreditasyon; sıhhat hizmetleri tertiplerinin, bakım kalitesini artırmak için tasarlanmış bir dizi standardın gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığını saptamak üzere, bağımsız bir kurum tarafından kıymetlendirilmesi sürecidir.

Joint Commission’ın memleketler arası kolu olan Joint Commission International (JCI), 1994 tarihinden bu yana yaklaşık 80 ülkede sıhhat kuruluşları, sıhhat bakanlıkları ve global tertiplerle çalışıyor. 

JCI denetçileri, hasta güvenliğini savunan klinisyenlerden oluşuyor

Akreditasyon ve sertifikasyon hizmetleri yoluyla hasta bakımının güvenliğini geliştirmeye odaklanana JCI denetçileri, hasta güvenliğini savunan son derece eğitimli klinisyenlerden oluşuyor. 

Enfeksiyon denetimi, ilaç güvenliği, hasta bakımı ve tedavisi, hasta kıymetlendirilmesi ve tesis güvenliği bahislerindeki uzmanlığı ile sıhhat hizmetleri kalitesini geliştirme ve hasta güvenliği hususlarına odaklanan JCI’nın standartları, tüm dünyadaki sıhhat hizmetleri uzmanları tarafından geliştirilmiş ve dünyanın her bölgesinde test edildi. JCI’nın akreditasyon kararları, sıhhat hizmetleri uzmanlarından oluşan memleketler arası bir komite tarafından veriliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ