yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Osmangazi’de memurları sevindiren imza

Osmangazi Belediyesi ile Tüm Lokal İdare Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) ortasında, belediyede bünyesinde misyon yapan memur ve kontratlı memurların ekonomik ve toplumsal haklarını uygunlaştırmak ismine Toplumsal İstikrar Tazminatı Mukavelesi imzalandı.

Osmangazi’de memurları sevindiren imza


Osmangazi Belediyesi ile Tüm Mahallî İdare Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) ortasında, belediyede bünyesinde vazife yapan memur ve kontratlı memurların ekonomik ve toplumsal haklarını uygunlaştırmak ismine Toplumsal İstikrar Tazminatı Mukavelesi imzalandı. 2024-2025 yıllarını kapsayan kontrat ile memurlara tavan fiyat olan yüzde 120 üzerinden toplumsal istikrar tazminatı takviyesi sağlandı.

Osmangazi Belediyesi bünyesinde vazife yapan memur ve kontratlı memurların haklarında güzelleştirme yapılmasını öngören Toplumsal İstikrar Tazminatı Sözleşmesi, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve Tüm Yerel-Sen Bursa Şube Başkanı Fatih Eren arasında imzalandı. Yeni mukavele ile belediyedeki 577 memur ve kontratlı memura, ekonomik açıdan değerli kazanımlar sunuldu. 1 Nisan 2024 ve 31 Aralık 2025 tarihlerini kapsayacak olan kontrat ile toplumsal istikrar tazminatının oranı, tavan fiyat olan yüzde 120 olarak belirlendi. Ayrıyeten, 1 Mayıs Personel Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 5’er bin lira ikramiye verilmesi konusunda da muahede sağlandı. Toplumsal İstikrar Tazminatı Kontratı ile 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde bayan işçiye 1 gün idari müsaade hakkı verildi.

AYDIN: “Her vakit emekten yanayız”

Memur ve kontratlı memurların haklarında uygunlaştırma yapılmasını öngören Toplumsal İstikrar Tazminatı Sözleşmesi’nin iyi ve bereketli olmasını dileyen Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, “Her vakit emekten yanayız. İlçemize ve yurttaşlarımıza en yeterli hizmeti sunma noktasında özverili formda çalışan bedelli mesai arkadaşlarımızın haklarına sahip çıkmak, bizim için çok kıymetli. Tüm belediye çalışanlarımız, bizim ailemizin ferdi. Osmangazi Belediyesi olarak imkanlar dahilinde çalışanımıza her türlü takviyesi vermeye devam edeceğiz” dedi.

Tüm Yerel-Sen Bursa Şube Başkanı Fatih Eren de imza merasiminde yaptığı konuşmada, “Sosyal İstikrar Tazminatı Mukavelesi ile memur ve kontratlı memurlarımıza yapılan artış oranları ile ilgili verdiği takviyeden ve ilçemize yapmış olduğu hoş hizmetlerden ötürü Osmangazi Belediye Liderimiz Erkan Aydın’a sendikamız ve üyelerimiz ismine teşekkürlerimi sunuyorum” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ