yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

QNB Sigorta Çalışanları, Kurum İçi Girişimcilik Programı i.deaL’de Yenilikçi Fikirler İçin Yarıştı

QNB Sigorta çalışanları, kurum içindeki yenilikçi ve yaratıcı iş fikirlerine alan açmak üzere hayata geçirilen i.deaL programında eğlenerek uğraş etti.

QNB Sigorta Çalışanları, Kurum İçi Girişimcilik Programı i.deaL’de Yenilikçi Fikirler İçin Yarıştı


Programda finalist olarak seçilen QNB Sigorta çalışanlarının kurduğu 5 farklı ekip yarıştı. 6 hafta süren ağır bir programdan geçen gruplar iş fikirlerini müşteriler, paydaşlar ve iş üniteleriyle doğrulama talihi yakalarken farklı eğitimlerle de desteklendiler. QNB Finansbank ve QNB Sigorta üst idaresinin de katıldığı ve 12 Haziran’da gerçekleşen final gününde yatırımcı sunumlarının oylanmasıyla dereceler belirlendi ve şampiyon ekiplere mükafatları takdim edildi. 

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank’ın yüzde 100 iştiraki olarak faaliyetlerini sürdüren QNB Sigorta’nın kurum içi girişimcilik programı i.deaL’in şampiyonları belirlendi. QNB Sigorta çalışanlarının sigortacılık ve komşu faaliyet alanlarındaki iş fikirlerini keşfetmek, yeni iş fırsatlarını kıymetlendirmek ve kurum içindeki inovasyon kültürünü desteklemek üzere tasarlanan programın bu yıl birincisi gerçekleşti. Kurum içinde duyurular ile başlayan müracaat sürecinin sonunda belirlenen finalistler süreç boyunca QNBEYOND tarafından mentorluk ve eğitimlerle desteklendiler.

Finalist ekipler, program mühletince hem pazar araştırması hem de derinlemesine empatik müşteri görüşmeleri ile sorunları doğrulamaya çalıştılar. Ekipler, sonrasında elde ettikleri iç görülerle birlikte sorunlara uygun tahlillerini tasarladılar. Sorunlarını daha yeterli görselleştirebilmek ve müşteri seyahatlerini resmetmek üzere, her bir projeye sağlanan uzman rehberliğiyle desteklendiler. Prototiplerini oluşturdukları tahlilleri çeşitli tekniklerle test eden gruplar; teknik, hukuk ve uzman iş ünitesi görüşleri de alarak fikirlerinin olgunlaşmasını sağladılar. Son olarak gelir modelleri ve rekabet tahlili üzerine çalışan ekipler, final gününde yatırımcı sunumu gerçekleştirdiler. Programa dahil olarak tasarım odaklı düşünme, yalın kanvas, yatırımcı sunumu üzere eğitimler alan finalistler, süreç boyunca yetkinliklerini geliştirecek farklı tecrübeler elde etme bahtı yakaladılar.

Etkinliğin finalinde konuşan QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş, QNB Sigorta’nın hem açık inovasyon hem de kurum içi inovasyona verdiği ehemmiyeti vurgulayarak, “Girişim iş birliklerinde olduğu üzere, i.deaL programımızda da QNB kümesinin yaratıcı fikirlere kıymet katan merkezi QNBEYOND ile birlikte çalışmaktan ötürü çok memnunuz. Kurum olarak mevcut eser ve hizmetlerimizi mükemmelleştirmeye odaklanırken birebir vakitte daima olarak yeni eserler, hizmetler ve pazarlar üzerine çalışıyoruz. Her an yeni inovasyonların ortaya çıktığı bugünün dünyasında bu halde çift taraflı olmayan kurumların işleri her geçen gün zorlaşıyor” dedi. 

Girişimci ruhla iş fikirlerini geliştiren tüm QNB Sigorta çalışanlarına çalışmaları için teşekkür eden Kuriş, yeni fikirleri denemek ve yeni iş yapış hallerini benimsemek üzere programı ilerleyen periyotlarda de sürdürmek istediklerini vurgulayarak i.deaL’in QNB Sigorta ve QNB Sigorta’lıların girişimcilik kaslarını güçlendirerek çevik iş yapma modelleri için ateşleyici bir güç olacağına inandığını vurguladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ