yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Salihli Belediye Meclisi, Mazlum Nurlu Başkanlığında Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi.

alihli Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Mazlum Nurlu başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, Meclis Üyeleri 7 gündem unsurunu görüşerek karara bağladı.

Salihli Belediye Meclisi, Mazlum Nurlu Başkanlığında Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi.


Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için hürmet duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu, “Salihli Belediye Meclisi olarak Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdik. Dayanaklarını esirgemeyen meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür eder, alınan kararların Salihli’mize iyi olmasını dilerim.” dedi.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, birinci olarak 2024 yılı Atatürk Spor Salonu Yüzme Havuzu ve Tenis Kortları Fiyatları komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Ardından 2024 yılı Müze Meskeni Kiralama Fiyatı komite raporu da görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 

% 100 payı Belediyemize ilişkin Bizim Salihli Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin sermaye artışı hususunun görüşülmesi talebi oy birliği ile Plan ve Bütçe Kuruluna havale edilerek oturuma orta verildi. Ortanın akabinde yine başlayan toplantıda Kurşunlu Kaplıcaları hizmetlerinden emekli ve 65 yaş üstü vatandaşlara % 25 indirim uygulanması talebi de Plan ve Bütçe Kurulu ile Hukuk ve Tarifeler Kuruluna havale edilerek Eylül ayı meclis toplantısında görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi. 

% 100 payı Belediyemize ilişkin Bizim Salihli Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin sermaye artışına ait komite raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi ve Bizim Salihli Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin sermayesi 10.000.000,00 TL’ye yükseltildi. İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına Ait Yönetmeliğin 30. unsuru göz önünde bulundurularak işyerlerinin ilçemiz alkollü yer bölgesine dâhil edilmesi talebi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Kurulu ile Hukuk ve Tarifeler Komitesine havale edildi. T.C. Salihli Belediyesi Toplumsal Yardım Yönetmeliği taslağının görüşülmesi talebi Plan ve Bütçe Kurulu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ