yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Samsung 2024 serisi Odyssey OLED, Akıllı Monitör ve ViewFinity serilerini tanıttı

Samsung’un M8 Akıllı Monitör ve Odyssey OLED G8, yapay zeka dayanaklı akıllı özelliklerle gelişmiş cümbüş tecrübeleri sunarken yeni ViewFinity modelleri iş yerinde çalışma verimliliğini destekliyor.

Samsung 2024 serisi Odyssey OLED, Akıllı Monitör ve ViewFinity serilerini tanıttı


2024 Odyssey OLED serisinde bulunan yeni ve tescilli teknoloji, OLED ekranlardaki ekran yanması meselesinin önüne geçiyor. Tüm seriler yenilenen teknolojileri ve gelişmiş temas özellikleriyle farklı üretkenlik ve oyun tecrübelerinin önünü açıyor. 

Samsung Electronics 2024 Odyssey OLED oyun monitörü, Akıllı Monitör ve ViewFinity monitör serilerinin küresel lansmanını gerçekleştirdi. Yeni ve güncellenmiş monitörler, her senaryoya has tecrübeler sunan, kullanıcıların beklediği özelliklerin yanı sıra şaşırtan yeniliklerle donatıldı. Odyssey serisindeki OLED G8, OLED tecrübesi ile yeni yapay zeka özellikleri sunuyor. Evvelki serilere nazaran daha gelişmiş cümbüş özellikleriyle donatılan Akıllı Monitör serisinde yer alan yapay zeka dayanaklı M8 modeli, izleme keyfini ileriye taşırken ViewFinity serisi, gelişmiş bağlanabilirlik özelliklerine sahip bir iş ekranına dönüşüyor.

Samsung Electronics Görsel Ekran İş Ünitesinden Sorumlu Lider Yardımcısı Hoon Chung, lansmanla ilgili olarak, “En yeni monitör serilerimiz, dünya çapındaki kullanıcılara varlıklı seçenekler sunuyor ve her kullanım senaryosunda evvelki modellere nazaran daha âlâ tecrübeler yaşatıyor. Samsung, çığır açan yapay zeka takviyeli Odyssey OLED oyun monitörleri, Akıllı Monitörler ve çoklu aygıt tecrübeleri sunan ViewFinity serileriyle, monitör pazarını yine tanımlama ve her kullanıcıya en yeni teknolojileri sunma konusundaki kararlılığını sürdürüyor” dedi. 

Odyssey OLED Serisinin ekran yanmasını önleyen teknolojisiyle manzara kalitesiyle öne çıkıyor

Tanıtılan 2024 Samsung Odyssey OLED modellerinden yeni Odyssey OLED G8 (G80SD modeli) ve Odyssey OLED G6 (G60SD modeli), yeni kuşak OLED performansını ileri taşıyor. Samsung’un birinci düz ekran 32” OLED oyun monitörü olarak öne çıkan Odyssey OLED G8, 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlüğe, 16:9 en uzunluk oranına, ultra akıcı ve süratli reaksiyon veren oyun tecrübesi için 240Hz yenileme suratına ve 0,03 ms griden griye (GtG) reaksiyon müddetine sahip. 27” QHD (2560 x 1440) çözünürlüklü Odyssey OLED G6 ise 16:9 en uzunluk oranını destekliyor. Monitörün 360Hz yenileme suratı ve 0,03 ms GtG reaksiyon müddeti, oyuncuların süratli ve hareketli oyunları rahatça oynamasına imkan tanıyor. 

Yeni Odyssey OLED G8, Samsung’un yapay zeka dayanaklı birinci OLED oyun monitörü olarak sunuldu. Samsung’un 2024 model 8K TV eserinde yer alan NQ8 AI Gen3 işlemciye sahip monitör, oyun ve cümbüş içeriklerinde evvelki modellere nazaran daha yüksek çözünürlük sağlamak için, Samsung Gaming Hub ve monitörün mahallî Smart TV uygulamaları kullanıldığında içeriklerin çözünürlüğünü 4K’ya yakın kıymetlere yükseltiyor.

Her iki yeni OLED modeli de yeni ve tescilli ekran yanmasına karşı muhafaza teknolojisi Samsung OLED Safeguard+ özelliğine sahip. Bu teknoloji sayesinde monitördeki titreşimli ısı borusuyla ekran yanmalarının önüne geçiyor. Dinamik Soğutma Sistemi ise ısıyı eski grafit levha tekniğinden beş kat daha tesirli bir halde dağıtmak için soğutucuyu sıvıyı buharlaştırıp ağırlaştırıyor. Bu da merkezdeki sıcaklığı düşürerek yanmaların önüne geçiyor. Monitör ayrıyeten, ekran yanmalarını önlemenin öbür bir yolu olarak, logolar ve vazife çubukları üzere ekrandaki statik imgeleri algılayarak bunların parlaklığını otomatik olarak azaltıyor.

Odyssey OLED G8 ve OLED G6 modelleri, tipik 250 nit parlaklıkla etkileyici OLED imaj kalitesi sunuyor. FreeSync Premium Pro özelliği, GPU ile ekran panelinin senkronize olmasını sağlayarak kesik, üst üste binen ve geciken manzaraların önüne geçiyor. Samsung’un yeni OLED Glare Free (Parlamasız) teknolojisi, gün ışığında bile etkileyici bir izleme tecrübesi sunmak için imaj sertliğini ve renk doğruluğunu korurken yansımaları azaltıyor. OLED ekranlar için optimize edilmiş düşük yansımalı kaplama, yeni ve özel sert katman ve yüzey kaplama dokusu sayesinde parlaklık ve yansıma ortasındaki istikrar kolaylıkla sağlanıyor. Farklı bir görsel kimlik kazandıran muhteşem ince metal bir dizayna sahip iki monitörde de bulunan Core Lighting+ özelliği, ekran ile ortam aydınlatmasını senkronize ederek cümbüş ve oyun tecrübesini geliştiriyor. Ergonomik stant ise ayarlanabilir yükseklik, eğme ve döndürme takviyesi sunarak uzun seyir zevkini konforlu hale getiriyor.

Yeni Odyssey OLED monitörler Samsung’un OLED monitör pazarındaki liderliğini güçlendiren bir sonraki adım olarak nitelendiriliyor. Bu monitörler, Samsung’un birinci OLED modelin piyasaya sürdükten sırf bir yıl sonra OLED monitör pazarındaki küresel satışlarda birinciliği yakalamasının akabinde pazara sunuldu.  Bu muvaffakiyet, Samsung’un OLED monitörlerin rekabetçi pazar ortamındaki süratli yükselişinin altını çiziyor ve şirketin, tescilli OLED teknolojisine sahip modellerle oyun monitörü serisini çeşitlendirme taahhüdünü de güçlendiriyor.

M8 Akıllı Monitör: AI ile berrak ses ve görüntü 

Güncellenen Akıllı Monitör serisi, evvelki serilere nazaran daha akıllı cümbüş içerikleri ve daha fazla üretkenlik sunan eksiksiz çoklu aygıt tecrübesini tek noktada bir ortaya getiriyor. Geliştirilen 2024 modeller ortasında M8 (M80D model adı), M7 (M70D model adı) ve M5 (M50D model adı) yer alıyor. Geliştirilen 32 inç 4K UHD Akıllı Monitör M8, NQM AI işlemcisiyle yapay zeka tarafından desteklenen yeni özellikler sunuyor ve cümbüş tecrübesini bir üst düzeye taşıyor. Yapay zekayla çözünürlük yükseltme özelliği (AI Yükseltme), düşük çözünürlüklü içerikleri 4K’ya yakın kıymetlere yükseltiyor. Etkin Ses Yükseltici Pro özelliği ise içeriklerdeki diyalogları optimize etmek için kullanıcının ortamındaki art plan gürültüsünü yapay zeka takviyesiyle tahlil ediyor. M8 modelinde bulunan 360 Derece Ses Modu, sarmalayan bir ses ortamı oluşturmak için Galaxy Buds ile eşleşirken Dahili SlimFit Kamera ise Samsung DeX platformu üzerinden taşınabilir uygulamalarda manzaralı görüşmeler yapmayı kolaylaştırıyor.  

Tüm Akıllı Monitör serisine yeni eklenen Workout Tracker (Egzersiz Takip Özelliği), Galaxy Watch ile eşleşerek içerikler izlenirken bile ekranda gerçek vakitli antrenman bilgileri sunabiliyor. İdman maksatlarını takip etmeyi kolaylaştıran bu özellik spor yapmayı keyifli hale getiriyor. Eklenen yeni özellikler etkileyici Akıllı Monitörlerin fonksiyonelliğini geliştiriyor. Smart TV’deki uygulamalar, bilgisayara yahut öteki aygıtlara bağlanmaya gerek kalmadan varlıklı görüntü hizmetlerine ve canlı içeriklere erişim imkanı sağlıyor. 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlüğe, 300 nit (Tip.) parlaklık pahasına ve 4 ms griden griye (GtG) reaksiyon müddetine sahip M7 modeli 32” ve 43” boyutlarında satışta olacak. 27” ve 32” seçenekleriyle sunulan M5 modeli ise FHD çözünürlüğe (1920 x 1080), 250 nit parlaklık kıymetine (Tip.) ve 4 ms GtG cevap müddetine sahip.

ViewFinity Serisi yaratıcılığı besleyen kullanım kolaylığı sunuyor

Yaratıcı işler yapanlar ve profesyoneller için optimize edilen, etrafa hassas süreçlerle üretilen en yeni ViewFinity serisinde, ViewFinity S8 (model isimleri S80UD ve S80D) ve ViewFinity S6 (S60UD ve S60D) bulunuyor. En az %10 geri dönüştürülmüş plastik gereçlerle üretilen yeni 2024 ViewFinity monitörlerdeki plastik bileşenlere, geri dönüşüm eforlarını desteklemek ismine, kimyasal spreyler uygulanmıyor. Monitörlerin kutularında ise kolay ayrıştırma yapmak için zımba yerine yapıştırıcılar kullanılıyor. Rastgele bir alet ya da vida gerektirmeden tek bir tıklamayla bir ortaya getirilen Kolay Suram Standı, canlı ekrana sahip ViewFinity’nin kurulumunu keyifli, süratli ve kolay hale getiriyor. Tüm 2024 ViewFinity monitörler, 1 milyar renk ile HDR10’u destekleyerek hakikat renk gösterimi sunuyor. Ayrıyeten monitörlerde, uzun çalışmalar esnasında TÜV-Rheinland sertifikalı Akıllı Göz Konforu özellikleri de bulunuyor.  

ViewFinity S8, her biri 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlüğe, 60Hz yenileme suratına ve 350 nit (Tip.) parlaklığa sahip 27“ ve 32” ekran seçeneklerinde sunuluyor. Ayrıyeten kolay ilişki için bir USB hub ve yüksekliği ayarlanabilir bir standa sahip ViewFinity S8 serisindeki S80UD modeli, iki farklı aygıt ortasında kolay temas kurmak ve bunlar ortasında geçiş yapmak için yeni bir KVM anahtarı ile kullanıcıların aygıtlarını 90W’a kadar güçlü şarj etmesini sağlayan USB-C temas noktasıyla da donatıldı. ViewFinity S7, her biri UHD 4K (3840 x 2160) çözünürlüğe, 350 nit (Tip.) parlaklığa ve 60Hz yenileme suratına sahip 27“ ve 32” seçenekleriyle sunuluyor. ViewFinity S6 ise her biri QHD (2560 x 1440) çözünürlüğe, 100Hz yenileme suratına ve 350 nit (Tip.) parlaklığa sahip, USB girişleri ve yüksekliği ayarlanabilir stant içeren 24“, 27” ve 32” seçenekleriyle satışa çıkıyor. Ayrıyeten, S60UD modelinde dahili bir KVM anahtarı ve 90W’a kadar şarj imkanı sunan bir USB-C irtibat noktası bulunuyor.

Samsung’un 2024 monitör serileri hakkında daha fazla bilgi için samsung adresi ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim