yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Samsung Paris 2024 Olimpiyatlarında yarışacak sporcular, Galaxy Z Flip6 Olimpiyat Özel Sürümü ile performans gösterecek

Samsung Electronics’in geliştirdiği, Galaxy AI teknolojisine sahip özel üretim Galaxy Z Flip6 akıllı telefonlar, Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarında yarışa hak kazanan yaklaşık 17 bin atlete dağıtılacak.

Samsung Paris 2024 Olimpiyatlarında yarışacak sporcular, Galaxy Z Flip6 Olimpiyat Özel Sürümü ile performans gösterecek


Samsung, Olimpiyat atletlerinin muhtaçlıklarını düşünerek tasarlayıp geliştirdiği, Galaxy AI özelliklerine sahip özel sürüm Galaxy Z Flip6 akıllı telefonlarla atletlerin olimpiyat tecrübesine kolaylık ve cümbüş katmayı amaçlıyor.

 

Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının küresel partneri Samsung Electronics, yakın vakitte lansmanı gerçekleşecek olan Galaxy Z Flip6 akıllı telefonun Olimpiyat Oyunlarına özel bir sürümünü geliştirdi. Galaxy Z Flip6 Olimpiyat Özel Sürümü, Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda yarışacak tüm atletler için özel olarak tasarlandı ve kişiselleştirildi. Galaxy Z Flip6 Olimpiyat Özel Sürümü, bir yandan Samsung’un otuz yılı aşkın vakittir en yeni teknolojiler ve taşınabilir yeniliklerle Olimpiyatları destekleme geleneğini devam ettirirken öteki yandan yeniden bir birincisi temsil ediyor. 

 

Paris 2024 Olimpiyat Özel Sürümü, tıpkı vakitte Olimpiyatlara özel geliştirilen aygıt sürümleri ortasında Galaxy AI özelliğine sahip birinci model olma özelliğini taşıyor. Atletlerin Paris’e vardıkları andan itibaren Olimpiyat tecrübesini bir üst düzeye taşımak için tasarlanan bu versiyon, tıpkı vakitte özel hizmetler ve yararlı uygulamalardan oluşan kapsamlı bir paketle ön yüklü olarak sunulan birinci eser. Ayrıyeten, yeniden birinci kere Samsung’un en yeni eserlerinden biri resmi piyasa lansmanından evvel atletlere sunuluyor. Galaxy Z Flip6, podyumda sportmenlerin vazgeçilmezi olmaya aday birinci Olimpiyat Sürümü olarak, Olimpiyat Oyunları’nın yıldızlarından biri olacak.

 

Özel sürümde, yeni Galaxy Z Flip6’nın kompakt ve çok istikametli tasarımı, Olimpiyat halkaları ve altın renkli Paralimpik Agitos logosuyla dekore edilmiş çarpıcı sarı renkle sunuluyor. Samsung, telefona dokunuş eklemek maksadıyla, Paris 2024 Açılış Merasimi için Fransa Ekibi’nin resmi kıyafetlerini tasarlayan Paris merkezli lüks erkek giysi markası Berluti ile iş birliği yaparak özel bir uyumlu Flipsuit kılıf yarattı. Venezia derisinden üretilen her bir Flipsuit Kılıfa ayrıyeten Olimpiyat halkalarından esinlenen ve Olimpiyat ruhu ile harikalık ve birlik bedellerini vurgulayan canlı bir renk karışımı ile eşsiz bir patine dokusu kazandırıldı.

 

Samsung Electronics Taşınabilir Tecrübe İş Ünitesinden Sorumlu Lider Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Stephanie Choi, “Samsung olarak, yaklaşık otuz yıldır Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları ve atletlerini desteklemek için taşınabilir teknolojinin hudutlarını zorluyoruz. En yeni Galaxy inovasyonumuzu Paris 2024’ün ilham verici atletlerine sunmak ve onlara güçlü ve akıllı Galaxy Z Flip6’yı resmi pazar lansmanından evvel birinci elden deneyimleme fırsatı vermek bizim için gurur verici. Geliştirdiğimiz teknolojinin atletlerin Olimpiyat tecrübesini görülmemiş bir biçimde dönüştürmesine; Paris’teki anılarını ölümsüzleştirme ve manalı bağlar kurabilme istikametinde atletleri desteklemesine katkı sunacak olması bizi de şimdiden heyecanlandırıyor.”

 

Galaxy AI ile güçlenen aygıtlar sportmenlerin Paris 2024 tecrübesini güçlendirecek 

Galaxy AI teknolojisi, akıllı telefonların sunduğu bağlantı, üretkenlik ve yaratıcılık imkanlarında yeni bir devrin başlamasında hayati bir rol oynuyor. Samsung da buradan yola çıkarak Galaxy portföyünün en yeni üyesini resmi lansman tarihinden de evvel Paris 2024’te yarışacak atletlerin beğenisine sunma kararı aldı. Galaxy Z Flip6 Olimpiyat Özel Sürümü, oyuncuları Olimpiyatlar boyunca birçok kullanışlı inovasyonla tanıştıracak. Dünyanın dört bir yanından Paris’e gelen sportmenlerin buradan dünyaya basitçe bağlanmasını sağlayacak Galaxy AI bağlantı özellikleri şöyle:

  • Live Translation of calls özelliği, telefon aramalarını direkt aygıt üzerinde gerçek vakitli olarak 16farklı lisana çevirerek sportmenlerin Samsung mahallî ve belli üçüncü taraf uygulamalarını kullanarakOlimpiyat yardım sınırlarını ve mahallî irtibat şahıslarını kendi ana lisanlarında aramalarını 

kolaylaştıracak.

  • Sözlü Çevirmen özelliği, canlı konuşmaları anında çeviri ederek, atletlerin öteki sportmenler ve gönüllülerle sohbet etmelerine ve telefonun eşsiz çift ekranı sayesinde yüz yüze konuşmaya devam ederken söylenenlerin çevirisini ekranda görüntülemelerine imkan tanıyacak.
  • Metin Oluşturucu (Composer) özelliği, kolay anahtar sözler kullanarak uygulamalardaki e-postaların ve toplumsal medya gönderilerinin hazırlanmasına yardımcı olacak. Bilhassa toplumsal medya uygulamaları için, geçmiş içeriklerin üslubunu dahi tahlil ederek sportmenlerin müsabakanın en heyecanlı yahut dokunaklı anlarında heyecanlarını tabir etmelerini kolaylaştıracak.

 

Sporcular ayrıyeten, Olimpiyat Özel Sürümü aygıtlarındaki aşağıdaki özellikler üzere birtakım Galaxy AI özelliklerini Paris 2024 Olimpiyatları boyunca yarışa hazırlanmak, yaratıcılıklarını artırmak ve anılarını ölümsüzleştirmek için kullanabilecek:

  • Anlık Ağır Çekim sporcuların performanslarını ağır çekimde kaydetmelerini, paylaşmalarını  ve tahlil etmelerini sağlayarak tekniklerini geliştirmelerini kolaylaştıracak. 
  • Foto Asistanı sporcuların fotoğraflardaki istenmeyen objeleri tekrar boyutlandırarak, tekrar konumlandırarak ve hatta fotoğraftan silerek her seferinde ülkü kareyi elde etmelerini       sağlayacak.

Cihazda yerleşik hizmetler ve uygulamalar sayesinde sportmenlerin Olimpiyat tecrübesi eğlenceli ve kolay olacak 

Sporcuların Paris ve sonrasında akıllı telefonlarını kullanmalarını kolaylaştırmak için her Galaxy Z Flip6 Olimpiyat Özel Sürümü akıllı telefonda Orange iş birliğiyle sağlanan 100GB’lık 5G data içeren bir eSIM ve iki yıllık Samsung milletlerarası garantisi sunulacak. Bunların yanında, atletlerin oyun takvimini takip edebilmesi yahut aradıkları Olimpiyat yerlerini basitçe bulabilmesi için Athlete 365, Olympic Shop, Paris 2024, Transport Accred App, ve IOC yardım sınırı gibi bazı resmi Milletlerarası Olimpiyat Komitesi (IOC) uygulamaları da akıllı telefonlarında ön yüklenmiş olacak.

Sporcular ayrıyeten Samsung Wallet kullanarak, uygulamada ön yüklenmiş kuponlarla, bir öteki küresel partner Coca-Cola Company iş birliğiyle Olimpiyat Köyü genelindeki otomatlardan fiyatsız içecek temin edebilecek. Yeniden Samsung Wallet üzerinden, Île-de-France Mobilités (IDFM) iş birliğiyle atletlere, Paris ve etrafını diledikleri üzere dolaşabilmeleri için sınırsız fiyatsız toplu taşıma erişimi sunulacak. Atlet tecrübesine biraz cümbüş ve şahsileştirme katmak için, atletlere dağıtılacak Olimpiyat Özel Sürümü Galaxy Z Flip6 akıllı telefonlarda Paris 2024 temalı interaktif uygulamalar da yer alacak. Bunlar ortasında sportmenlerin Olimpiyatlar boyunca gerçek ve dijital pin’leri toplayarak birbiriyle takas edebilecekleri PinQuest de bulunacak. Başka uygulamalar ortasında Galaxy Experience, resmi Olimpiyat Oyunu Olympic Go! ve Paris 2024 maskotları Phryges’in yer aldığı yeni bir oyun olan Galaxy Skateboard da yer alacak.

Sporcular en hoş zafer anlarını podyumdan anında paylaşabilecek 

Madalya merasiminde podyumunun zirvesinde durmak ve hayat uzunluğu süren bir hayali gerçekleştirmek bir atletin Olimpiyatlarda yaşayabileceği en duygusal ve unutulmaz anlardan biridir. Atletlerin madalya merasimlerine cep telefonları üzere birtakım şahsî eşyalarını getirmeleri yasak olduğundan, bu kıymetli an klâsik olarak yalnızca akredite medya tarafından fotoğraflanabilmiş, atletin kendi objektifinden değil, her vakit sırf uzaktan çekilebilmiştir.  

Samsung, Olimpiyatlar tarihinde bir birincisi gerçekleştirerek, Galaxy Z Flip6 Olimpiyat Özel Sürümü akıllı telefonun Paris 2024 Olimpiyatlarında podyumlarda kullanılabilmesini sağlayacak. Bu sayede atletler yeni birer zafer selfie’siyle kendi anılarını yaratarak hislerini söz edebilecek. Samsung’un kişiselleştirilebilen teknolojisi, spor koluna nazaran sportmenlerin selfie’lerini haritalandırıp kategorize ederek gerçek vakitli olarak Athlete365 uygulamasına yükleyecek. Bu sayede sportmenler kendi fotoğraflarını kaydedebilecek ve bu ölümsüz anlarını aileleri ve hayranlarıyla paylaşabilecek. 

Galaxy Z Flip6 Olimpiyat Özel Sürümü, 12 Temmuz’dan itibaren Champs-Elysees 125 adresi de dahil olmak üzere Olympic™ rendezvous @ Samsung vitrinlerinde sergilenecek. Milletlerarası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Memleketler arası Paralimpik Komitesi (IPC) iş birliği ile sportmenler Galaxy Z Flip6 Olimpiyat Özel Sürümü akıllı telefonlarını 18 Temmuz’dan itibaren Samsung’dan alabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ