yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sivas Kent Konseyi’nin yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Tarihçi-Yazar Ahmet Necip Günaydın oy birliğiyle başkan olarak seçildi

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kent Kurulu Olağan Genel Konseyi’ne; Sivas Belediye Lideri Dr. Adem Uzun, Başkan Yardımcıları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli iştirak gösterdi.

Sivas Kent Konseyi’nin yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Tarihçi-Yazar Ahmet Necip Günaydın oy birliğiyle başkan olarak seçildi


Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kent Kurulu Olağan Genel Konseyi’ne; Sivas Belediye Lideri Dr. Adem Uzun, Başkan Yardımcıları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli iştirak gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde genel konseyde Divan Başkanlığına İsmail Timuçin, Lider Yardımcılığına Aydın Deliktaş, Katip Üyeliğine ise Alper Ilıkçay seçildi.

Programda kelam alan Belediye Lideri Dr. Adem Uzun, Kent Kurulu Lideri olarak seçilen tarihçi müellif Ahmet Necip Günaydın ve idaresini tebrik ederek bundan sonraki süreçte Kent Kurulu’nun kentin gelişmesi ve büyümesine katkı sunan çalışmalara imza atacağına olan inancını lisana getirdi. 

Seçimlerin üzerinden 90 gün geçtiğini tabir eden Lider Uzun, “Bu müddet içerisinde elimizden geldiği kadar alanda kentimizin problemlerine dokunmaya çalıştık. Bilhassa çalışmalarımızı yaparken istişareye açık, iştirakçi, demokrasiyi önemseyen bir anlayışı ortaya koyduk. Ahmet Necip Günaydın hocamızla bir ortaya geldik. Yapılan çalışmalar sonrasında da bugün inşallah Kent Kurulu’nun Genel Heyeti’ni gerçekleştiriyoruz. Kent Kurulu’nu Belediye olarak çok önemsiyoruz. Hatta daha evvel Abdi Ağa Konağı içerisinde küçük bir odada faaliyet gösteriyordu. Dedik ki burası uygun değil. Öteki bir konağımızı Kent Kurulumuza verdik. Hatta işçi görevlendirmesine kadar gözden geçirdik. İstiyoruz ki bundan sonraki müddet içerisinde Necip hocamızın başkanlığında kentimizin önde gelenleri, sivil toplum kuruluşu liderleri, kentimize istikamet verecek niyet insanları ve kurumlarımızın temsilcileri hepsi bir ortaya gelsinler. Kentimizin gelişimi için bizlere tekliflerde bulunsunlar ve bizlere katkı sunsunlar. İnşallah önümüzdeki periyotlarda Necip hocamızın önderliğinde sizlerin katkılarıyla kentimizi geliştirecek çalışmaları birlikte yapacağız. Kentimizin hem tarihine, hem kültürüne uygun nitekim de hoş bir genel konsey oluşturmuş. Tıpkı siyasi görüşte olmayabiliriz, birebir mezhepte olmaya biliriz lakin farklı kanılarla bu kente ortak akıl ve istişareyle hizmet edeceğiz. Bu manada Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir Kent Kurulu kurduğumuza inanıyoruz. Bir kent daima birlikte nasıl daha ileriye taşınıyormuş, bunu tüm Türkiye’ye gösterecek ve örnek bir model oluşturacağız. Buna canı gönülden inanıyorum. Genel heyetimizin güzel olmasını temenni ediyor başta Ahmet Necip Günaydın hocamız olmak üzere tüm idaresine muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Ahmet Necip Günaydın ise “Bu vazifesi şahsıma ve yürütme kurulu üyesi arkadaşlarıma layık gördüğünüz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Tüm birikimlerimizi, bilgimizi ve gücümüzü, misyonumuz mühletince kentimiz için değerlendirmeye çalışacağız. Bundan emin olabilirsiniz. Daha evvel misyon yapan pahalı arkadaşlarıma da huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Onların engin deneyimlerinden de yararlanacağız. Bu misyon kelam konusu olunca Türkiye çapındaki bütün kent kurullarının çalışma stilleri ve işleyişlerine baktım. Çok pahalı bir kentte yaşıyoruz. İnşallah bizler de kentimizin kıymetlerine sahip çıkarak yeni fikirler ve kanılar ortaya koyacağız. Kent Kurulu’nun şöyle bir hoş özelliği var. Kentte yaşayan insanlarımızın bir paydaş olarak farklı niyetleri olabilir fakat bu farklılıklarımızı tek bir çatı atında toplarayarak bir ortaya getirebilmek gayesini taşıyoruz. Daima birlikte dostça, ortak aklı yakalayarak, demokratik iştirak sağlayarak bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız Sivas’ımızı yaşanabilir, yaşama sevinciyle dolu bir kent haline getirebilmek. Bilhassa Sivas’ımızı turizm açısından hakettiği noktalara getirmek istiyoruz. Her şey Sivas için kelamıyla hareket ederek başarılmayacak hiçbir iş yoktur diye düşünüyorum. Aşılmayacak hiç bir mani yoktur diyorum” biçiminde konuştu.

Konuşmaların akabinde yapılan seçimde, Tarihçi-Yazar Ahmet Necip Günaydın oy birliğiyle Sivas Kent Kurulu’nun yeni Lideri olarak seçildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ