yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sivas Madımak katliamında yaşamını yitirenler için Foça’da anma programı gerçekleştirildi

Sivas Madımak Oteli’nde 2 Temmuz 1993 tarihinde katledilen canlar, Atatürkçü Fikir Derneği Foça Şubesi ve Alevi Kültür Dernekleri Foça Bağarası Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği aktiflikte anıldı.

Sivas Madımak katliamında yaşamını yitirenler için Foça’da anma programı gerçekleştirildi


Hüsniye Çınar’ın sunumuyla gerçekleşen anma programına, Şair ve Muharrir Hidayet Karakuş ile Murtaza Aktaş konuşmacı olarak katıldı. Alevi Kültür Derneği Bağarası Şubesi Semah takımına, Türk Halk Müziği Sanatkarı Cengiz Onur ve Gitarist Özce Turaç Onur eşlik etti. Şenay Aktaş şiir seslendirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açış konuşmalarını; Atatürkçü Niyet Derneği Foça Şubesi Başkanı Ali Altunbahar, Alevi Kültür Derneği Bağarası Şubesi Başkanı Halil Çıtak ve Foça Belediye Lideri Saniye Bora Fıçı yaptı.

Acımız hala birinci günkü gibi sıcak

Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, ‘‘Davaları vakit aşımına uğramış 31 yıllık bir acının etrafında, öfkemiz ve yasımızla buradayız. Katliamın üzerinden yıllar geçse de acımız hala birinci günkü üzere sıcak. Tarihimizin en karanlık günlerinden birini ateşle yazdılar. Kardeşlik ve müsamaha içinde yaşama mefkuresini savunanlar, bu ülkenin aydınlık geleceği için gayret eden yiğit insanlardı. Cumhuriyetimizin aydınlarına ve Cumhuriyet’e karşı işlenmiş bu kabahati unutturmamak için, her yıl bir ortada olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ