yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sürdürebilirliği başarısının merkezine koyan Axis Communications, sektördeki 40. yılını kutluyor

Ağ görüntü sistemleri alanında dünya lideri Axis Communications, video nezaret sanayisindeki 40. yılını kutluyor. Etraf ve sürdürülebilirliğe yönelik katı taahhüdü ile tanınan İsveç merkezli şirket, sürdürülebilirlik amaçlarını karşılama konusundaki kararlılığını vurgulayan, Axis Sürdürülebilirlik Raporu’nda, 2023 Science Based Targets Initiative (SBTi) tarafından global sera gazı emisyon azaltma maksatlarını yakadığını duyurdu.

Sürdürebilirliği başarısının merkezine koyan Axis Communications, sektördeki 40. yılını kutluyor


1984’te kurulduğundan bu yana alanında bir çok yenilik ve teknolojiye imza atan Axis, güvenlik alanında ihtilal yaratarak analog kameralardan dijital ve dünyada birinci kez ağa bağlı kameralara geçişi başlattı ve görüntü nezaret teknolojisinde yeni standartları belirledi. Axis, ileri düzey analitikler ve yapay zeka takviyeli tahliller geliştirmeye odaklanırken, her vakit teknolojik ilerlemenin en ön saflarında yer alarak müşterilerine daha akıllı ve daha verimli güvenlik tahlilleri sundu.

Axis Communications Orta Asya Bölge Satış Müdürü Ayşegül Demirkol, “Sektördeki kırkıncı yılımıza ulaşmak, inovasyon, kalite ve sürdürülebilirliğe olan bitmek bilmeyen bağlılığımızın bir ispatıdır,” dedi. “Ancak bu yalnızca geçmiş 40 yılın muvaffakiyetlerini kutlamakla değil, tıpkı vakitte sürdürülebilirlik gayelerimizi gerçekleştirme konusundaki odunsuz bağlılığımızı gelecek yıllarda da göstermektir. Bu teşebbüslerin kapsamı, bileşen üretiminde kullanılan hammaddelerden güç tüketimine ve eserlerin ömrünün sonunda geri dönüştürülme yaklaşımına kadar işimizin her tarafının emisyon azaltma gayelerine katkıda bulunmasını gerektiriyor. Elhasıl, önümüzdeki 40 yılın da en az geçen 40 yıl kadar gelecek için ödüllendirici olmasını sağlamak için sürdürülebilirlik gündemimize bağlıyız.”

Axis Sürdürülebilirlik Raporu 2023, 2007 yılında BM Global Prensipler Mukavelesi’ni imzalarken, strateji ve operasyonlarını bu kozmik insan hakları, çalışma standartları, etraf ve yolsuzlukla çaba unsurları ile uyumlu hale getirdi. Axis ayrıyeten beşerler ve gezegen için barış ve refah sağlayacak bir plan olarak hizmet eden BM 2030 Gündemi’nin 17 Global Sürdürülebilir Kalkınma Gayesini (SKH’ler) destekliyor.

Global Reporting Initiative (GRI) Standartları ve BM Global Prensipler Kontratı ile uyumlu olarak oluşturulan 2023 yılı sürdürülebilirlik raporunda, Axis’in çeşitli alanlarda ilerleme kaydederek büyüme seyahatini sürdürdüğü görülüyor. Axis, uzun vadeli büyüme gayesinde, topluma katkıda bulunan bir şirket olma konusunda savlı ve odunsuz olmayı amaçlıyor.

Axis Communications 2023 Sürdürülebilirlik Raporu’nda öne çıkan değerli noktalar: 

• İnsan hakları risk alanlarının haritalandırılması da dahil olmak üzere insan hakları itina yükümlülüğünde ilerleme 

• Axis eserlerinde güç tüketimini yönetme yetenekleri artırma 

• Yenilenebilir karbon bazlı plastik içeren kamera oranlarının artırılması 

• BFR/CFR içermeyen kameraların oranının artırılması 

• %90+ tamamlanma oranı ile çalışanlar için yolsuzlukla uğraş farkındalığı eğitimi.

Axis, işletmelerin en son iklim bilimine uygun olarak sera gazı emisyonu azaltma amaçlarını belirlemesini sağlayan global kuruluş Science Based Targets Initiative (SBTi) Science Based Targets İnitiative (SBTi) ve Paris Muahedesi gayeleri olan global ısınmayı 1.5°C ile sınırlamayı ve endüstriyel düzeyin 2°C  üstünde tutmayı hedefleyen dünya çapındaki 5.000’den fazla kuruluştan birisidir.

Axis, 2022 baz yılına kıyasla 2030 yılına kadar mutlak scope 1 ve 2 sera gazı emisyonlarını %42 oranında azaltmayı taahhüt eder. Axis ayrıyeten, satın alınan mal ve hizmetler, nakliyat, dağıtım ve eserlerinin kullanımından kaynaklanan scope 3 sera gazı emisyonlarını birebir vakit diliminde satılan ünite başına %51.6 oranında azaltmayı taahhüt eder.

Axis Etraf ve Tedarik Zinciri Sürdürülebilirliği Yöneticisi Carl Trotzig, “Axis, uzun vakittir kıymet zincirinin tamamının etraf üzerindeki tesirini azaltmaya kararlı. Bu, işimiz, tedarikçilerimiz ve üreticilerimiz ile eserlerimizin ömrü boyunca emisyonların azaltılması için odaklanılması gereken kilit alanları belirlemeyi içerir. Bilim temelli bir yaklaşım benimserken, amaçlarımızın SBTi tarafından doğrulanması, uğraşlarımıza yalnızca daha fazla ivme kazandırır.” dedi.

Orta Asya Bölge Satış Müdürü Ayşegül Demirkol son olarak, “Axis, kuruluşundan bu yana, ağ teknolojisinden en âlâ halde yararlanan ve müşterilerini ön planda tutan güçlü temel bedeller üzerine inşa edilmiş, çığır açan eserler geliştirtmeye çalışmıştır. ‘Daha akıllı, daha inançlı bir dünya için yenilik’ terimini 2013’te vizyonunu tanımlayarak kullanmaya başladı: Axis, eserleri, teknolojisi ve ilgilerini güçlendirmek için yenilikleri keşfetmekte, öğrenmekte ve bu mevzuda derin çalışmalarını sürdürmektedir. Daha akıllı, daha inançlı bir dünya için inovasyon yapma misyonumuzu sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ