yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Türk Bayrağına Saldırıları Değerlendirdi, “Valiler Açıklama Yapmamı İstedi” Dedi

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ Türk Bayrağına akınları kıymetlendirdi, valiler benden açıklama istedi dedi.

Türk Bayrağına Saldırıları Değerlendirdi, “Valiler Açıklama Yapmamı İstedi” Dedi

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Suriyeli birinin Kayseri’de Suriyeli 7 yaşındaki bir kız çocuğunu taciz etmesi ve olayın duyulmasının ardından  kentte halk tarafından, göçmen mahallesinde yaşanan şiddet olayları, göçmenlerin meskenlerine, iş yerlerine, araçlarına yönelik ataklar hakkında açıklama yaparak, sükunet daveti yaptı.

Özdağ, birtakım valilerin kendisinden yaşanan taarruzlar sonrasında kendisinden açıklama yapmasını istediklerini belirterek, halka “tepkinizi, öfkenizi sokağa değil sandığa yönlendirin” daveti yaptı.

Türkiye Bayrağı Atakları ve Suriye İlgilerini Değerlendirdi

Özdağ instagramda yayımladığı açıklamada, “Ülkemize yönelik stratejik göç mühendisliğini, adeta düzenlenmiş kavimler göçünü engellemeye yönelik gayret Türk kamuoyunda dikkatle izlendi ve büyük takdir toplandı. Zafer Partisi’ne oy versin, vermesin, AK Parti’ye, Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Cumhuriyet Halk Partisi’ne, GÜZEL Parti’ye, Saadet Partisi’ne ve öbür partilere oy veren kıymetli seçmenlerimiz Zafer Partisi’nin sığınmacı ve kaçakların vatanlarına yollanması konusundaki görüşünü güçlü bir biçimde desteklediler. Bütün akınlara karşın, bütün iftiralara, palavralara, tehditlere, tutuklama teşebbüslerine ve tutuklamalara karşın Zafer Partililer hiç taviz vermeden bugüne kadar uğraşlarını hukukun içinde kaldı. Suriye ile görüşme için kimi adımlar atılmaya başladı ve bu çerçevede birkaç gün evvel Erdoğan bir açıklama yaparak yıllardan beri şeytanlaştırdığı, yıllardan beri şeytanlaştırdığı, Suriye Cumhurbaşkanı Beşer Esad’la eski günlerde olduğu üzere görüşebileceğini söz etti. Fakat daha değerlisi Suriye’nin kuzeyinde Türkiye, Rusya ve Suriye ortasında yapılan görüşmeler sonucunda direkt ticari bağlantıların de yürümesini sağlayacak Türkiye ile Suriye ortasında bir kapı açıldı. Ve tekrar Zafer Partisi’nin vermiş olduğu çaba sivil toplum alanına da sıçradı. Sığınmacı yükü altına ezilen Gaziantep’te evvel 41 sivil toplum örgütü kâfi artık Gaziantep bu yükü taşıyamıyor biçiminde bir rapor ortaya koydu. Gaziantep Sanayi ve Ticaret Ulusu Liderleri farklı ayrı kâfi artık dediler” dedi.

“Türk tırlarına akınlarla ileti veriliyor”

“Türk tırlarına yönelik taarruzlar başladı. Daha sonra öteki alanlarda Afrin dahil olmak, Azez dahil olmak üzere Türk binalarına, Türk tırlarına ve Türk silahlı kuvvetlileri birliklerine yönelik taarruzlar gerçekleşmeye başladı. Böylelikle Türkiye’ye şu bildiri verilmek isteniyor. Beşer Esad’la görüşemezsin, Suriye’yle bize haraç vermeden ticaret yapamazsın ve Gaziantep’teki kaçakları Suriye’ye yollayamazsın. Bu kabul edilecek bir şey değil” diyen Özdağ “Kayseri’de  İşte bu olaylar olurken Kayseri’de de bir Suriyeli, 6 yaşındaki çocuğa bir Suriyeli tarafından akında bulunuldu, taciz. Olay polis tarafından teşvik edildi. Polis gidip bu kişiyi gözaltına almak istediğinde şımartılmış Suriyeliler. Yıllardan beri kendilerini maddelerinin üzerinde verildiler. Türk polisine direndiler. Bunun üzerine Kayserililer de polise dayanak vermek için evvel sokağa çıktılar. Sonra çok önemli bir formda olaylar büyüdü, denetim dışına çıktı. Kıymetli yurttaşlarım haklısınız. 11 yıldan beri Türkiye çok büyük bir yükü omuzlarında taşımak zorunda kalıyor. AK Parti’nin yanlış siyasetlerinden ötürü 13 milyon sığınmacı ve kaçağı aştı. Her bir hududumuzdan 1000-1250 kişi girmeye devam ediyor. Öfkelenmekte haklısınız, reaksiyon göstermek de haklısınız. Lakin bu reaksiyon şayet son birkaç günde olduğu üzere sokakta şiddet hareketlerine başvurmak biçiminde olursa, Suriyelilerin meskenlerini iş yerlerini basmak biçiminde olursa bu ülkemizi karıştırmak için bu stratejik göç mühendisliğini yapmak isteyenlere hizmet etmek olur. Onlar da bunu istiyorlar aslında.” diye konuştu.

“Öfkenizi sokağa değil sandığa yönlendirin”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, şu anda Suriye’nin kuzeyinde bölgede gerçekleşen taşkınlıkları denetim altına almak isterken, Mehmetçiğe verebilecek en büyük takviyenin ne olduğuna dair konuşan Özdağ şunları söyledi: “En büyük takviye öfkenizi sokağa değil sandığa yönlendirmek olmalı. Lütfen haklısınız kızmakta, öfkelenmekte haklısınız. Tahminen size bunları birkaç günden beri söylediğim için bana da kızıyorsunuz. Lakin şundan emin olabilirsiniz. Hepinizden daha fazla. Tahminen Türkiye’de en fazla sığınmacıların vatanlarına dönmesine, kaçakların vatanlarına yollanması konusunu gündeme getiren adeta 2011 sonrasında bütün hayatını bu hususa ayırmış ve ulusal güvenlik mevzularında hiçbirinizin sahip olmadığı denisinde, Türk Devleti’ne ve Türk milletine yakışır bir formda yollayacağız. Bunun yolu sokakta şiddet değil, bunun yolu sandıkta oyudur pahalı arkadaşlarım. Hepinizi tekrar sevgi, hürmetle selamlarken şunu da bilmenizi bilhassa rica ediyorum.”

“Bazı Valiler Benden Açıklama Yapmamı İstedi”

Zafer Partisi Genel Lideri Özdağ, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Suriye’nin kuzeyinde gerçekleşen hadiseleri, Türkiye’nin değişik vilayetlerinde gerçekleşen olayları ve olay teşebbüslerini yakından takip ediyoruz. Vilayet başkanlarıma talimat verdim. Provokasyon teşebbüslerini vilayet emniyet müdürlerine derhal bildiriyorlar. Birtakım valiler vilayet liderlerimiz aracılığıyla benden açıklama yapmamı rica ettiler. Devlet bizim devletimiz. Ülke bizim ülkemiz. Türkiye bizim vatanımız. Daima birlikte bu vatana sahip çıkacağız. Paylaşmayacağız, terk etmeyeceğiz, vatanı savunacağız. Lakin bunu hakikat formda yapacağız.”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ