yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Türk Hava Yolları Dört Boeing 777 Kargo Uçağı Daha Sipariş Etti

Yeni sipariş ile birlikte Türk Hava Yolları (THY), 777 kargo uçağı filosunu üçe katlayacak ve kargo kaldırma kapasitesine 408 metrik ton ekleyecek

Türk Hava Yolları Dört Boeing 777 Kargo Uçağı Daha Sipariş Etti


Boeing [NYSE: BA] ve Türk Hava Yolları (THY) bugün, havayolu şirketinin global hava kargo pazarındaki pozisyonunu daha da güçlendirecek olan dört adet 777 kargo uçağı siparişini duyurdu. Bu siparişle birlikte THY 12 adet 777 kargo uçağı işletiyor olacak.

Türk Hava Yolları Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Türk, “Kargo filomuzu genişletmeye yönelik bu yeni yatırımımız, hava kargo hizmetleri için artan global talebi karşılama konusundaki kararlılığımızın göstergesidir. Boeing 777 kargo uçaklarının filomuza katılması operasyonel kabiliyetlerimizi arttırmakla kalmayacak, birebir vakitte dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sunduğumuz eşsiz hizmet ve verimlilikle başkan pozisyonumuzu korurken, dünya çapında hava kargo kesiminin tepesine ulaşmaya yönelik stratejik vizyonumuzun da kıymetli bir adımı olacaktır.” dedi.

THY’nin bu ek 777 kargo uçağı alımı, e-ticaretin süratle büyümesi ve dünya genelinde verimli ve sağlam nakliyecilik gereksinimi nedeniyle artan kargo hizmetleri talebini karşılamasına yardımcı olacak. Yeni kargo uçakları, THY’nin kargo operasyonlarını optimize etmesini, maliyetleri düşürmesini ve teslimatlarını dünya çapında tüm varış noktalarına vaktinde ulaştırmasını sağlayacak.

Boeing Avrasya Satıştan Sorumlu Lider Yardımcısı Paul Righi, “Boeing 777 kargo uçaklarının şirketin filosuna dahil olmasıyla birlikte, THY’nin kargo operasyonlarının genişlemesini desteklemekten ve THY ile uzun yıllara dayanan ortaklığımızı sürdürmekten gurur duyuyoruz. 777 kargo uçağının yük taşıma kapasitesi, menzil ve esneklik kabiliyetleri ile THY’nin operasyonel verimliliğini en üst seviyeye çıkarırken fevkalâde seviyede müşteri hizmetleri sunmasını sağlayacak.” dedi.

Boeing 777 kargo uçağı, 102 metrik ton (112 ton) azami yük taşıma kapasitesi ve 9.200 kilometre (4.970 deniz mili) menzili ile dünyanın en kabiliyetli çift motorlu kargo uçağı olma özelliğine sahiptir. 

265’ten fazla teslimatla 777 kargo uçağı, Boeing’in tüm vakitlerin en çok satan kargo uçağıdır. Kargo uçaklarında sektör lideri olan Boeing, yeni üretim ve dönüştürülmüş uçaklar da dahil olmak üzere dünya çapındaki özel kargo uçağı kapasitesinin %90’ından fazlasının tedarikçisi pozisyonundadır.

THY, kargo uçaklarının yanı sıra 777-300ER (Extended Range), Yeni Kuşak 737, 737 MAX ve 787 Dreamliner’dan oluşan Boeing uçak filosu işletmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ