yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Türkiye ve Rusya İnşaat Sanayileri İş Birliği Fırsatlarını Birlikte Değerlendirecek

Nükleer Sanayi Derneği (NSD) ile Şanghay İnşaat ve İmalat Sanayisi Kuruluşu, 10. Nükleer Santraller Tepesi – NPPES’te bir uygun niyet muahedesi imzaladı.

Türkiye ve Rusya İnşaat Sanayileri İş Birliği Fırsatlarını Birlikte Değerlendirecek


Bu mutabakat ile Rusya ve Türkiye ortasında nükleer güç başta olmak üzere inşaat ve üretim endüstrilerinde karşılıklı etkileşimi geliştirmek hedefleniyor.

Şanghay İnşaat ve İmalat Sanayisi Kuruluşu, Rusya’nın Nükleer Sanayii İnşaat Kompleksi Kuruluşları Derneği’nin katkılarıyla kuruldu. Mutabakatın imza merasimine; Nükleer Sanayi Derneği Başkanı Alikaan Çiftçi ile Rusya Nükleer Sanayii İnşaat Kompleksi Kuruluşları Derneği Genel Müdür Yardımcısı Artem Eliovich katıldı.

Nükleer Sanayi Derneği Başkanı Alikaan Çiftçi anlaşmanın önemine ait şunları aktardı: “ Şangay İnşaat ve İmalat Sanayisi Kuruluşu ile yaptığımız bu muahede yalnızca nükleer güç alanında değil, inşaat ve üretim endüstrilerini de kapsaması açısından hayli kıymetli. Nükleer güç üzere en yüksek standartların kelam konusu olduğu bir alanda tecrübe kazanmış dal temsilcileri, Rusya, Türkiye ve yakın coğrafyalarda inşaat ve üretim endüstrisinin ortak projelerle geliştirilmesi için birlikte çalışacak. İki kuruluşun üyeleri, çeşitli kesimlerdeki inşaat projelerinin aktif bir halde gerçekleştirilmesi konusunda türel, organizasyonel ve danışmanlık üzere alanlarda da birbirini destekleyecek.”

Rusya Nükleer Sanayii İnşaat Kompleksi Kuruluşları Derneği Genel Müdür Yardımcısı Artem Eliovich anlaşmanın kapsamıyla ilgili şunları söyledi: “Nükleer Sanayi Derneği ile yaptığımız bu mutabakat ile Rusya ve Türkiye’nin inşaat ve üretim endüstrileri ortasında diyalog, bilgi alışverişi ve irtibatı genişletmeyi hedefliyoruz.  İki kuruluş da üyelerinin birlikte yatırım ve altyapı projelerinin gerçekleştirmesine iştiraki sağlamak için çalışacak.” 

NPPES ASO ve NSD tarafından düzenleniyor

Türkiye’nin birinci ve tek nükleer güç aktifliği, 10. Nükleer Santraller Tepesi, Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı’nın dayanaklarıyla Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Nükleer Sanayi Derneği (NSD) tarafından düzenleniyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ