yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans, Kâr-Zarar Ortaklığı yöntemi ile çevresel ve sosyal etkisi olumlu olan projelere finansal destek sağlıyor

Türkiye’nin birinci dijital bankası Hayat Finans, Kâr-Zarar İştiraki formülü ile sunduğu finansman eserleriyle “çevresel ve toplumsal tesiri olumlu olan” projelere finansal takviye sağlıyor.

Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans, Kâr-Zarar Ortaklığı yöntemi ile çevresel ve sosyal etkisi olumlu olan projelere finansal destek sağlıyor


Sürdürülebilir ve çevresel tesirleri gözeten finansman tahlilleri ile ülkemizin net sıfır maksadına katkıda bulunmayı hedefleyen banka, bu kapsamda birinci finansmanını verdiğini duyurdu.  

Türkiye’nin dijitale doğan ilk bankası Hayat Finans, iştirak bankacılığı prensiplerine uygun olarak sunduğu Kâr-Zarar İştiraki finansman eserleriyle, güç verimliliği ve yenilenebilir güç üzere etraf dostu projelere yatırım yaparak ülkemizin net sıfır olma maksadına katkı sağlamayı amaçlıyor. Birlikte kazan, birlikte paylaş prensibini merkezine alan banka, bu finansman imkanıyla yalnızca ekonomik getiri sağlamakla kalmayıp, birebir vakitte sürdürülebilir kalkınmaya yönelik olumlu çevresel ve toplumsal tesirler yaratmayı da hedefliyor.

Hayat Finans Krediler ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Özer Baran konuyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’nin dijitale doğan birinci bankası olarak, masrafsız bankacılık denince akla birinci gelen banka olmayı ve Kâr-Zarar İştiraki finansmanı ile işletmelere iştirak bankacılığının özüne uygun olarak dayanaklar sunmayı hedefliyoruz. Böylelikle ‘birlikte kazanıp birlikte paylaşma’ prensibini çok daha geniş kitlelere yaymış olacağız. Bu kapsamda, güç verimliliği sağlayan ve yenilenebilir güç üreten firmalar başta olmak üzere, yeşil dönüşüm ve döngüsel iktisat projeleri için finansman dayanağı sağlamayı önceliklendiriyoruz. Tamamen dijitale doğan bir banka olarak özümüzdeki sürdürülebilirliği tüm süreçlerimizde ve tahlillerimizde faal olarak uygulayacak ülkemizin net sıfır olmak konusundaki amaçlarına katkıda bulunacağız.”

İlklerin bankasından birincilere yakışan finansman desteği

Çevresel ve toplumsal sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak finansman tahlilleri sunmaya kıymet veren Hayat Finans, Kâr-Zarar Paydaşlığı yoluyla yenilikçi projelere dayanak veriyor. Bu kapsamda elektrikli araç, batarya ve şarj teknolojileri alanında bilgilendirici yayınlar yapan Dolubatarya ile birinci projesini gerçekleştirmiş oldu. Bu muahede ile start-up firmalara Kâr-Zarar Paydaşlığı ile finansman sağlayan birinci banka olma özelliğini taşıyan Hayat Finans, Kâr-Zarar İştiraki finansmanını daha yaygın hale getirerek, iştirak bankacılığı prensiplerine uygun finansman modellerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ