yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

U17 Türkiye Şampiyonası’nda Konya’yı temsil ederek şampiyonada Türkiye ikincisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü U17 Futbol Takımı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti

Lider Pekyatırmacı: “Konya tarihinin futbolda en başarılı dönemini geçiren Selçuklu Belediyespor Kulübü atletlerimizi ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum” dedi.”

U17 Türkiye Şampiyonası’nda Konya’yı temsil ederek şampiyonada Türkiye ikincisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü U17 Futbol Takımı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti


Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü futbol branşında elde ettiği muvaffakiyetler ile tarihi bir dönem geçirdi. Son olarak 75 vilayetten 132 grubun katıldığı ve 4’lü finalleri Kastamonu’da oynanan Türkiye Futbol Federasyonu U17 Türkiye Şampiyonası’nda kentimizi temsil eden Selçuklu Belediyespor Kulübü U17 Ekibi şampiyonayı ikinci olarak tamamladı.

Selçuklu Belediyesi’nin spora sağladığı takviyelerin karşılığı başta futbol olmak üzere tüm branşlarda Konya’ya haklı bir gurur yaşatıyor. Türkiye Şampiyonası’nda başarılı bir gayret veren Selçuklu Belediyespor Kulübü U17 Futbol Grubu, şampiyona sonrası Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti ve ikincilik kupasını Lider Pekyatırmacı’ya takdim etti.

Selçuklu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Selçuklu Belediyespor Kulübü Lideri Mustafa Yavuz Tezcan, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay ve Selçuklu Belediyespor Kulübü İdare Şurası üyeleri de hazır bulundu.

Başkan Pekyatırmacı: “Selçuklu Belediyespor Kulübümüzün muvaffakiyetleri artarak devam ediyor”

Selçuklu Belediyespor Kulübünün hem Selçuklu’ya hem Konya’ya  çok büyük bir gurur yaşattığını tabir eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “Selçuklu Belediyesi olarak her vakit spora en büyük pahası verdiğimizi tabir ediyoruz. Spor için elimizden gelen ne varsa, yapmak için gayret sarf ettiğimizi söz ediyoruz ve bunları gerçekleştiriyoruz. Sizlerin elde ettiği sonuçlar bizleri çalışmalarımız noktasında daha çok şevklendiriyor ve daha fazla çaba etmemiz, daha fazla çalışmamız gerektiğini bize tabir ediyor. O yüzden memnunum. Selçuklu Belediyespor Kulübümüz Türkiye’nin en büyük amatör spor kulübü ve atletleriyle, antrenörleriyle, hocalarıyla, idaresiyle büyük olduğunu her platformda gösteriyor. Her alanda, her branşta çok hoş sonuçları elde ediyoruz. Hem ulusal karşılaşmalarda hem de memleketler arası karşılaşmalarda ferdi ve ekip branşlarında çok değerli sonuçlar alıyoruz. Lakin futbolda son vakitlerde elde ettiğimiz sonuç bizim için çok çok değerli. Zira Türkiye’de futbolla ilgili maalesef yaygın bir kanaat var yabancı atlet olmazsa olmaz. Bizim bu yaygın kanaati artık ortadan kaldırmamız gerekiyor. Biz gençlerimize güveniyoruz. Biz kendi atletlerimize güveniyoruz. Kendi gençlerimizden tüm kulüplerde gayret edebilecek çok yetenekli, futbolcuların yetişebileceğine inanıyoruz. Bizim Selçuklu Belediyespor Kulübümüzün U16 ve U17 gruplarımızın elde ettiği bu hoş sonuçlar bunun en hoş örnekleridir. Ben inşallah bu elde ettiğimiz sonuçlarla birlikte Konyamızda ve Türkiye’de futbola bakışın ve  futbol anlayışının değişeceğini düşünüyorum” kelamlarını kullandı.

Başkan Pekyatırmacı “İşte Türkiye’nin şampiyonları burada”

Başkan Pekyatırmacı kelamlarını şu halde sürdürdü; “Milli ekibimizde oynayan genç futbolcularımızı görüyoruz ve gururlanıyoruz, sayılarının artması gerektiğini düşünüyorum. Ulusal grupla birlikte Türkiyemizdeki bütün futbol kulüplerinin altyapıdan genç yeteneklerle en âlâ sonuçları elde edebileceklerini düşünüyoruz. Alışılmış ki en başta Konyasporumuzun bu mevzuda büyük efor sarf etmesi gerekiyor. O yüzden her vakit Konyaspor yöneticileriyle de görüşmelerimizde tabir ediyoruz. Konyaspor’un artık Konya’nın futbol ekibi olması gerekiyor. Konya’da yetişen gençlerin oynayabildiği, Konya’da yetişen genç yeteneklerin grupta yer alabildiği bir futbol ekibi olması gerekiyor. Bunun için önümüzde hiçbir pürüz yok. Zira altyapımız her istikametten çok çok âlâ durumda. İşte Türkiye’nin şampiyonları burada. Bizim gözümüzle siz Türkiye’nin şampiyonusunuz. Zira finale kalmak esasen büyük bir muvaffakiyet. Finale kaldıktan sonra orada birinci de olunabilir, ikinci de olunabilir. Fakat o final maçına kadar gelebilmek, o final maçını oynayabilmek aslında başlı başına en büyük muvaffakiyettir. O yüzden bizim gözümüzde siz şampiyonsunuz. Türkiye’nin şampiyon olan bir grubusunuz. U16 kadromuz şampiyon oldular. Futbolda 90 dakika içerisinde her şey olabiliyor. O çabada karşı ekip birinci oldu lakin hiç kıymetli değil. Bizim gözümüzde yeniden U17 futbol kadromuz Türkiye şampiyonu futbol kadrosudur. Bütün gençlerimiz ekipte oynayan bütün futbolcularımız ellerinden gelen çabayı, çabası gösterdiler. Hepinize farklı başka teşekkür ediyorum. Burada çok büyük bir emek gayret ve çaba var. Türkiye şampiyonasına katılan 132 ekip içerisinde uğraşlar sonucunda elde edilen bir  sonuç var. Bu çok büyük bir muvaffakiyet. Bu başarıda herkesin büyük emekleri var. Kulüp idaremizin müdürlerimizin, lider yardımcılarımızın, çok değerli antrenörlerimizin, hocalarımızın, amatör spor kulüpleri federasyonumuzun ve bütün gençlerimizin, atletlerimizin hepsinin çok büyük emekleri var. O yüzden ben tüm emeği geçenlere başka farklı teşekkür ediyorum. “ 

“Kazanılan muvaffakiyetler asla tesadüf değil”

Kazanılan muvaffakiyetlerin asla tesadüf olmadığına dikkat çeken Lider Pekyatırmacı: “Tesadüfen Türkiye şampiyonasında finale kalınmıyor. Tesadüfen bu muvaffakiyetler elde edilmiyor. Bu muvaffakiyetlerin art planında tabi ki uzun yıllara dayanan deneyimler var, emekler var, uğraşlar var. Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Belediyespor Kulübü olarak bu başarılarımızı her geçen gün daha üstün başarılarla, taçlandırarak devam ettireceğiz. Bunun için efor sarf ediyoruz. Hem tesisleşme noktasında hem kulübümüzün imkanlarını daha üst düzeye çıkarma noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz.Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’yla da çok hoş bir iş birliğimiz var. Burada amatör sporla ilgili yaptığımız çalışmalar aslında Türkiye’deki profesyonel spor kulüpleri ve grupları için de kıymetli bir fırsatı doğurmuş oluyor. Ben burada bedelli liderimizin şahsında bütün idareye ve bizi bu hoş çalışmalarda destekleyen bütün bedelli hocalarımıza farklı başka teşekkür ediyorum.  Buradan elde ettiğimiz sonuçlar inşallah hoş bir formda kıymetlendirilir ve bununla birlikte bizim genç yeteneklerimiz profesyonel ekiplerde, profesyonel kulüplerde, en hoş yerlerde kendilerini gösterme imkanına da kavuşurlar. Hem Konyamız  için hem Selçuklumuz için alınan bu sonuçlar bizi  bundan sonraki süreçte bizim çıtayı çok daha yükseğe koymamız gerektiğini gösteriyor.  İnşallah bu çalışmaları daima birlikte devam edeceğiz.  Güzel olsun, mübarek olsun.” şeklinde konuştu.

Kulüp Başkanı Tezcan: “Bu başarı Selçuklumuza ve Konyamıza iyi olsun”

Kulüp olarak elde ettikleri başarılardan bahseden Selçuklu Belediyespor Kulübü Lideri Mustafa Yavuz Tezcan, “Öncelikle şunu söz etmek istiyorum. Bir kulüp yöneticisi olarak tıpkı dönem içerisinde 5 Konya şampiyonluğu, 1 Türkiye Şampiyonluğu ve 1 Türkiye ikinciliği nasip eden Rabbime şükretmek istiyorum. Bu herkese nasip olmayacak muvaffakiyet. Bu muvaffakiyet hepinizin, hepinizi ayakta alkışlıyorum. U16 Türkiye şampiyonluğundan sonra U17’de de kazandığımız bu muvaffakiyet Selçuklu’muza, Konya’mıza güzel olsun. Doğal kupalar burada duruyor lakin o kupanın gerisinde daha evvel de söylediğim üzere çok büyük bir uğraş, çok büyük bir gayret, çok büyük bir hırs ve kazanma azmi var. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum ve tabi ki her bahiste bize dayanak veren, her vakit yanımızda olan Sayın Selçuklu Belediye Başkanımıza da şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Konya ASKF Başkanı Ay, “Türkiye’nin en başarılı futbol ekibi: Selçuklu Belediyespor”

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay,  ‘’Türkiye’de 7000’e yakın amatör grup bulunuyor. Haftada 4000 karşılaşma oynanıyor ve bunların sonucunda de her kategoride 1500 grup her kategoride uğraş ediyorlar. Bu gayret sonunda her 5 kategorisinde 130 kadro, 125 ekip Türkiye Şampiyonası’na gidiyor. Selçuklu Belediyespor Kulübü yıllardır yaptığı ya yatırımın mükafatını son iki yılda aldı. Daha evvel Türkiye üçüncülüğü kazanmıştı. Bu yıl da Şampiyonluk ve ikincilik var. Bu her kulübe nasip olmaz bir muvaffakiyet. O yüzden Selçuklu Belediyespor Kulübümüzü canı gönülden tebrik ediyorum.  Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Türkiye Şampiyonalarına katılan ekiplerin topladığı puana nazaran bir kıymetlendirme yapılıyor ve bu dönem bu değerlendirmeler sonucunda tüm yaş kümelerinde Türkiye Şampiyonasına katılan, Türkiye şampiyonluğu ile Türkiye İkinciliği elde eden Selçuklu Belediyespor Kulübümüz 2023-2024 sezonun en başarılı futbol ekibi oldu.  Tüm yaş kümelerindeki atletlerimizi, antrenörlerimizi, yönetimimizi  ve belediye liderimizi tebrik ediyorum’’ tabirlerini kullandı.

 

Program sonrasında Lider Pekyatırmacı şampiyon olan U14,U15,U16, U17 ve U18 ekiplerinin kaptanlarıyla bir ortaya gelerek kupalarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ