yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Uber, Avrupa Kupası’nda Futbolseverlerin Yolculuk Alışkanlıklarını Açıkladı

Uber, Almanya’da devam eden Avrupa Kupası sırasında memleketler arası konukların seyahat alışkanlıklarını tahlil etti.

Uber, Avrupa Kupası’nda Futbolseverlerin Yolculuk Alışkanlıklarını Açıkladı


En cana yakın yolcular Macaristan’dan gelirken Hollandalı bir taraftar Avrupa Kupası’nın küme kademesinde 35 sefer Uber’le seyahat etti. Türk kullanıcılar ise Yolcu Puanı listesinde 4,91 ile 5. sırada yer aldı. 

Avrupa Şampiyonası dünya çapında milyonlarca futbol taraftarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Yüz binlerce kişi kadrolarını desteklemek için Almanya’ya gitti. Yarı finallere sayılı günler kala, yalnızca futbol uzmanları değil, Uber de Almanya’daki memleketler arası taraftarların seyahat davranışlarını kıymetlendirdi.

Erkenci Türkler ve Sıcakkanlı Macarlar: Taraftarlar Avrupa Kupası’nda İşte Bu türlü Seyahat Etti

  • Erkenci Kuş Türkler: Türk taraftarlar sabah 6 ile 10 ortasında en çok seyahat eden erkenci kuşlar ortasında üçüncü sırada yer aldılar. 
  • En cana yakın taraftarlar: Son iki haftadaki yolcu değerlendirmelerine göre Macarlar en cana yakın taraftarlar oldu. Macarlar 5 yıldız üzerinden 4,98 puan alırken, onları Hırvatlar (4,96) ve İtalyanlar (4,93) takip ediyor. Türk yolcular için Yolcu Puanı 4,91 olurken Avrupa Kupası’na katılan tüm milletler ortasında beşinci sırada yer aldılar.
  • Gece kuşları: Uber bilgileri hangi ulusların gece kuşu olduğunu da ortaya koydu. Gece seyahatlerinin en yüksek oranı Portekizliler tarafından gerçekleştirilirken, Hırvatlar Portekizlileri yakından takip ediyor.
  • Uzakları yakın edenler: En uzun yolculuğu Gürcistanlı bir taraftar Köln’den Hamburg’a -muhtemelen Gürcistan-Çek Cumhuriyeti maçı için- yaptı. Sürücünün 435 kilometrelik arayı kat etmesi yaklaşık beş buçuk saat sürdü.
  • Tüm Dünya Almanya’da: Turnuva boyunca 118 ülkeden kullanıcılar Almanya’da Uber ile seyahat rezervasyonu yaptı.
  • Sık Seyahat Edenler: Hollandalı bir kullanıcı, Avrupa Kupası sırasında Uber uygulaması üzerinden toplam 35 seyahat rezervasyonu yaptı. Bir Türk kullanıcı ise Avrupa Kupası’nın küme basamağının iki haftası boyunca 21 seyahat yaptı.
  • Kayıp eşyalar: Turnuva devrinde araçlarda bırakılan eşyalara bakıldığında ortalamanın üzerinde sayıda forma ve atkı unutulduğu ortaya çıktı. E-scooter ve köpek tasması gibi unutulan farklı eşyalar da vardı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ