yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Vali Özkan ve Başkan Altay LGS’de Türkiye Birincisi Olan Konyalı Öğrencilerle Buluştu

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Liselere Geçiş Sistemi Sınavı’nda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Konyalı öğrencilerle bir ortaya geldi.

Vali Özkan ve Başkan Altay LGS’de Türkiye Birincisi Olan Konyalı Öğrencilerle Buluştu


Vali Özkan, öğrencilerin bütün soruları hakikat cevaplandırarak tam puan almasının kıymetli bir muvaffakiyet olduğuna belirterek dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Lider Altay, Konya’da muvaffakiyet ortalamasının artıyor olmasından duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, gösterdikleri muvaffakiyetten ötürü öğrencilere, ailelere ve onların muvaffakiyetinde emeği olan öğretmenlere ve idarecilere teşekkür etti. Lider Altay, “Konya’nın her alanda öne çıkması için uğraş sarf ediyoruz. Bunların en başında da eğitim-öğretim geliyor, nitelikli insan kaynağı geliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak her vakit yanınızdayız” dedi. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Yiğit, LGS’de Konya’nın 20 birinci çıkartmasının gurur verici olduğunu söyledi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı’nda Türkiye birincisi olan Konyalı öğrencilerle bir ortaya geldi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Taş Bina’da gerçekleşen buluşmada konuşan Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 2024 LGS’de 20 Türkiye birincisi çıkarmasının Konya için çok gurur verici olduğunu söz ederek, dereceye giren öğrencileri tebrik etti.

BAŞKAN ALTAY ÖĞRENCİLERE, AİLELERE VE ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, gösterdikleri muvaffakiyetten ötürü öğrencilere, ailelere ve onların muvaffakiyetinde emeği olan öğretmenlere ve idarecilere teşekkür etti.

Öğrencilerin güç bir süreçten geçtiğinin altını çizen Lider Altay şöyle devam etti:
“Özellikle günümüzde gençlerin vaktini alacak o kadar çok şey var ki. Odaklanıp ders başarısı elde etmek çok değerli. Alışılmış bu aslında birinci imtihanınız. Büyük bir muvaffakiyet gösterdiniz. Bundan sonra da önünüze yeni imtihanlar çıkacak lakin hem lise hayatınız, seçeceğiniz okullar hem de burada gösterdiğiniz performans bundan sonrası için hepinize ışık tutuyor. Hepinizin ülkemizde çok uygun yerlere geleceğinize inanıyoruz.” 

“KONYA’NIN MUVAFFAKİYET GRAFİĞİ İSTİKRARLI BİR FORMDA YÜKSELİYOR”

Konya’da muvaffakiyet ortalamasının artıyor olmasından duyduğu memnuniyeti lisana getiren Lider Altay, “2002’de yüzde 2 iken bugün yüzde 6’ya gelmiş, bir evvelki yüzde 4. İstikrarlı bir halde muvaffakiyet grafiğimiz yükseliyor. İnşallah daha birçok muvaffakiyetleri Sayın Vali’mizin riyasetinde, Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ve bizler gerçekleştireceğiz. Konya’nın her alanda öne çıkması için uğraş sarf ediyoruz. Bunların en başında da eğitim-öğretim geliyor, nitelikli insan kaynağı geliyor. İnşallah eğitim-öğretim hayatınızı tamamladıktan sonra da kentimize, ülkemize, ailelerinize güzel evlatlar olursunuz. Allah yolunuzu açık etsin. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak her vakit yanınızdayız. Sizlere dayanağımız her vakit sürecek” değerlendirmesini yaptı.

VALİ ÖZKAN ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Konya Valisi Vahdettin Özkan ise, öğrencilerin bütün soruları gerçek cevaplandırarak tam puan almasının kıymetli bir muvaffakiyet olduğuna dikkati çekerek, “Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Annelerini, babalarını, ailenin bütün fertlerini, öğretmenlerimizi, okul müdürlerimizi tebrik ediyoruz. Bu muvaffakiyetin sürekliliği kıymetli. Tabi ki gençler çok daha fazla bütün dünyayı okuyabiliyor. Bütün dünyanın güzelleriyle, bilgeleriyle, bilim arenalarıyla çok daha süratli bir halde bütün âlâ şeyleri kapabiliyorsunuz. Bunlar bizim geleceğimizi de garantiye alan konular. Memleketin geleceği için dünyadaki bütün zenginlikleri toplayıp başta kendi kişisel gelişimimiz, ailemiz, kentimiz ve milletimize, devletimize sunmuş olacağız. Sizler bu türlü ulvi bir görevin öncüleri olacaksınız” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ