yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Yangın nedeniyle 335 hayvan koruma altına alındı Büyükşehir ekipleri can dostları yangından korudu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Halk Sıhhati Daire Başkanlığı’na bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü grupları, kentte geçtiğimiz gün meydana gelen birden fazla yangında hayvanların ziyan görmemesi için ağır uğraş verdi.

Yangın nedeniyle 335 hayvan koruma altına alındı Büyükşehir ekipleri can dostları yangından korudu


Bu kapsamda Menderes ve Selçuk ilçelerinde çıkan orman yangınları nedeniyle 30 küçükbaş ve 50 kanatlı hayvan ile 227 köpek ve 28 kedi müdafaa altına alındı. 

İzmir’de geçtiğimiz gün meydana gelen orman yangınlarında hayvanların ziyan görmemesi için alana çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Halk Sıhhati Daire Başkanlığı’na bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü grupları, ilçe belediyeleri ve sivil toplum kuruluşları ile koordineli bir biçimde can dostları müdafaa altına aldı. Menderes Çamönü Köyü’nde çıkan orman yangınında 30 küçükbaş ile 50 kanatlı hayvanın inançlı bölgelere sevk edilmesine takviye olundu. Gruplar, Selçuk Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi yakınında çıkan orman yangını ihbarı üzerine de çabucak bölgeye ulaştı. Merkezdeki hayvanların tahliye edilmesi kararı alınması üzerine Buca Belediyesi, Torbalı Belediyesi, Karabağlar Belediyesi, Gaziemir Belediyesi ve Tire Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü takımları ile koordineli bir biçimde 227 köpek ve 28 kedinin tahliye süreçleri gerçekleştirildi. 

45 işçi, üç vardiya halinde çalıştı
Tahliye çalışmaları İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Pınar Okyay’ın uyumunda, Veteriner İşleri Halk Sağlığı Daire Başkanı Gökhan Özdemir, ilçe belediyeleri, alandaki kamu kurumları ve arama kurtarma faaliyetleri sunan sivil toplum kuruluşları ile birlikte yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Sinan Okçuoğlu ile misyonlu 45 işçi, 4 araç ile üç vardiya halinde gece boyunca yangın bölgesinde çalışarak 162 köpeğin İzmir Büyükşehir Belediyesi Seyrek Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne naklini sağladı. Ayrıyeten 28 kedi ve 65 köpek de Gaziemir, Buca, Karabağlar ve Tire’de bulunan ilçe belediyelerine ilişkin bakımevlerine nakledildi. Tahliyesi yapılan ve bakımevlerine nakledilen hayvanların sıhhat durumları, misyonlu veteriner doktorları tarafından denetim edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Pınar Okyay ve Veteriner İşleri Halk Sağlığı Daire Başkanı Gökhan Özdemir, İzmir Büyükşehir Belediyesi Seyrek Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gelerek nakledilen köpeklerin durumları hakkında veteriner doktorlardan bilgi aldı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ